Notowania

usa
03.12.2009 12:24

Turcja nie chce wysyłać wojska do Afganistanu

W tej chwili w - targanym wojną kraju - służy 1750 tureckich żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

_ - Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych _ - podkreśla turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

_ - W dalszym ciągu odnosimy się z rezerwą do udziału żołnierzy tureckich w operacjach militarnych i walce _ - mówi minister.

Gonul był pytany o to w związku z zapowiedzianymi przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę planami wysłania do Afganistanu 30 tys. dodatkowych amerykańskich żołnierzy i apelem o wzmocnienie działających tam sił NATO.

Turecki minister obrony podkreślił, że w Kabulu i okolicach służy 1750 tureckich żołnierzy pod flagą dowodzonych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF).

Za zgodą swego parlamentu Turcy uczestniczą w działaniach NATO w Afganistanie od roku 2002, ograniczając się do udziału w odbudowie kraju i szkoleniu afgańskich żołnierzy i policji. Ich misja nie przewiduje udziału w operacjach bojowych.

Turcja, która ma najliczniejszą po Stanach Zjednoczonych armię wśród państw NATO, uważa, że jej udział w wysiłku wojennym w Afganistanie powinien koncentrować się na innych aspektach, niż udział w walkach w tym muzułmańskim kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Talibowie: Amerykanie zwiekszą siły, my wzmocnimy opór ]( http://news.money.pl/artykul/talibowie;amerykanie;zwieksza;sily;my;wzmocnimy;opor,50,0,562994.html )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz