Notowania

tusk
22.06.2008 13:51

Tusk chce wystartować w wyborach prezydenckich

O jego starcie w wyborach zdecydują środowiska, które zechcą go wesprzeć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Donald Tusk powiedział w niedzielę, że nie wyklucza startu w przyszłych wyborach prezydenckich.

- _ Nigdy tego nie wykluczałem _ - zaznaczył w odpowiedzi na pytanie, czy będzie starał się objąć w przyszłości urząd prezydenta.

Donald Tusk podkreślił w programie _ Kawa na ławę _ w TVN, że o jego starcie w wyborach zdecydują środowiska, które zechcą go wesprzeć.

Nie będę sumieniem Lecha Wałęsy - powiedział też premier , odnosząc się do reakcji b. prezydenta na książkę historyków IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. _ SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii _.

Premier powiedział, że jest już po lekturze tej publikacji. Podkreślał, że ataki na Lecha Wałęsę pojawiają się co jakiś czas, _ aby usprawiedliwić jakiś polityczny punkt widzenia _. On sam - zaznaczył - _ nie będzie sumieniem _ b. prezydenta.

- _ Każdy, kto chce obiektywnie powiedzieć coś o historii Lecha Wałęsy musi przyznać, że on nigdy nie ukrywał, że po wydarzeniach grudniowych był przesłuchiwany, podpisywał dokumenty i rozmawiał z SB _ - ocenił premier.

| W poniedziałek nakładem IPN ma ukazać się książka historyków IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. _ SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii _. Choć publikacja ma mieć na razie tylko ok. 4 tys. nakładu, już spowodowała polityczną burzę swymi śmiałymi tezami. Według autorów książki, w początkach lat 70. Wałęsa był agentem SB o kryptonimie _ Bolek _; akta o tym świadczące Wałęsa miał zabrać w latach 90.; a w 2000 r. Sąd Lustracyjny wadliwie ocenić dowody nt. Wałęsy i pominąć ich część. Sam b. prezydent zdecydowanie zaprzecza zarzutom o współpracę. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sondaż: Polacy nie wierzą Wałęsie ]( http://news.money.pl/artykul/sondaz;polacy;nie;wierza;walesie,193,0,350145.html )
* [ "Tylko IPN jest w stanie poruszać kontrowersyjne tematy" ]( http://news.money.pl/artykul/tylko;ipn;jest;w;stanie;poruszac;kontrowersyjne;tematy,33,0,350497.html )

Tagi: tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz