Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk: Nie będę wyrzucał z partii za gadanie głupot

0
Podziel się:

Premier komentuje wypowiedzi Janusza Palikota na temat Radosława Sikorskiego.

Tusk: Nie będę wyrzucał z partii za gadanie głupot
(kprm.gov.pl)

Tak premier odniósł się do wypowiedziJanusza Palikotana tematRadosława Sikorskiego.

Premier, który przebywa z wizyta na Kaukazie, zapowiedział, że po powrocie do kraju zastanowi się, jaką granicę przekracza Palikot. Bo jeżeli byłaby to granica przyzwoitości to mogłoby grozić mu wyrzucenie z PO.

Palikot powiedział rano w TOK FM, że jeśli Sikorski przegra prawybory, to trzeba się liczyć z tym, ze nie będzie już kierował polską dyplomacją. _ - Jeśli przegra te wybory, to trzeba się liczyć ze zmianą na stanowisku szefa MSZ. (...) Mógłbym sobie wyobrazić, że gdyby zaszły jakieś przesłanki do odejścia Sikorskiego, to jego miejsce mógłby zająć na przykładJan Krzysztof Bielecki - _podkreślił.

[

Sikorski prosi o grę fair i powstrzymanie Palikota ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;prosi;o;gre;fair;i;powstrzymanie;palikota,195,0,597955.html )

Pytany o słowa Palikota, Tusk powiedział: _ mam wrażenie, że jak ktoś ma zbyt długi język i nie potrafi powściągnąć swego temperamentu, to powinien przemyśleć, czy uczestniczenie w polityce ma sens _.

Tusk pytany, czy Palikot poniesie konsekwencje za tę wypowiedź, odpowiedział: _ Nie sądzę, żeby moim zadaniem, czy PO, było recenzowanie, cezurowanie, czy monitorowanie, nawet niemądrych wypowiedzi polityków PO. Bardzo jednoznacznie stawiamy na taką otwartość debaty w PO. Nawet jak ma ona nieraz tak karykaturalny wymiar, jak niektóre wypowiedzi Palikota. _

_ - Ale uważam, że lepiej dla polskiego życia politycznego i PO jest tolerować niektóre wypowiedzi niż zamykać usta, chociaż mam wrażenie, że Palikot z przekraczania pewnych granic racjonalności uczynił metodę i to ze stratą dla siebie. On na pewno nie buduje w ten sposób swojego autorytetu, także w moich oczach - dodaje szef rządu. _ _ _

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)