Notowania

poznań
01.12.2008 11:10

Tusk o klimacie: Potrzebna solidarność

Zdaniem premiera troska o klimat nie powinna być związana z koniunkturą gospodarczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Remigiusz Sikora)

Premier Donald Tusk uważa, że troska o klimat nie powinna być związana z koniunkturą gospodarczą.

Otwierając Konferencję Klimatyczną w Poznaniu szef rządu zaznaczył, że kryzysy gospodarcze są przejściowe, a praca na rzecz klimatu - powinna być zjawiskiem ponadczasowym i trwałym.

Premier powiedział, że teraz potrzebna jest globalna solidarność. Donald Tusk zaznaczył, że jest to także solidarność z następnymi pokoleniami. - _ Myśląc o zmianach klimatycznych trzeba mieć świadomość tego, co będzie za 50 i 100 lat _- mówił premier.

Szef rządu zaznaczył, że Polska podkreśla troskę innych narodów związaną z niepokojącymi tendencjami zmian klimatu i ich konsekwencjami. Donald Tusk powiedział, że decyzja o zaproszenia przywódców do Poznania wynikała z tego, że wszyscy jesteśy odpowiedzialni za klimat i środowisko naturalne.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ W Poznaniu radzą nad ocieplającym się klimatem ]( http://news.money.pl/artykul/w;poznaniu;radza;nad;ocieplajacym;sie;klimatem,168,0,404648.html )
*  [ Prąd od stycznia nie zdrożeje ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prad;od;stycznia;nie;zdrozeje,206,0,403918.html )
Tagi: poznań, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz