Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
09.05.2009 12:48

Tusk o pozytywnym romantyzmie. I o stoczniach

Premier chce się spotkać ze związkowcami w Gdańsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

* - _ Polska potrzebuje dzisiaj pracy, zdrowego rozsądku, energii, optymizmu, ludzi innowacyjnych _- przekonywał w Poznaniu premierDonald Tusk, na regionalnej konwencji PO przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. *

_ - Proponujemy, aby w Polsce zaczął rządzić pozytywny romantyzm _ - mówił Tusk. i zapewnił, że PO stara się wygrać wybory do PE dla Polski

_ - To nie znaczy, że powinniśmy uwierzyć w szczęście, które towarzyszy do tej pory PO, ale nie powinniśmy wierzyć w to, że to szczęście bez naszej pracy i bez naszej pokory będzie nam towarzyszyć _ - powiedział szef rządu.

Jak podkreślił, jego generacja _ musi zdobyć się na syntezę pozytywizmu i romantyzmu _. _ Musimy powiedzieć Polakom, że proponujemy, aby w Polsce zaczął rządzić pozytywny romantyzm, abyśmy wszyscy stali się pozytywnymi romantykami _ - dodał.

Zdaniem Tuska, dzisiaj Polska potrzebuje pracy, zdrowego rozsądku, ludzi innowacyjnych, energii, optymizmu, politycznej i cywilizacyjnej młodości. _ _

_ - Polska musi w sposób pokojowy, pozytywny, z uśmiechem, z pewnością siebie pokazać Europie i światu, że także tu może być centrum innowacyjne Europy _ - przekonywał Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:

Tusk o stoczniach: nie opuszczamy rąk

Donald Tusk zapowiedział w Poznaniu, że rząd szuka inwestorów i _ przygotowuje stoczniom szansę na produkcję statków _. _ - Nie opuszczamy rąk _ - dodał.

_ - Przygotowujemy stoczniom szansę na produkcję statków znajdujemy inwestorów, zjeździłem pół świata i w końcu ze skutkiem pozytywnym, aby znaleźć instytucje, ludzi, kraje, pieniądze, które są zainteresowane, aby inwestować w polski przemysł _ - mówił Tusk.

Jak dodał, jeśli rząd rozmawia o stoczniach, _ to nie na demonstracji, tylko w czasie ciężkiej pracy, aby realnie ratować miejsca pracy stoczniowców _.

Szef rządu zwrócił uwagę, że kiedy obejmował swoją funkcję zastał dramatyczną sytuację w stoczniach. _ Z godziny na godzinę musieliśmy podjąć decyzję o pożyczeniu i daniu pieniędzy polskim stoczniom, żeby stoczniowcy mogli przed Wigilią dostać wypłatę _ - przypomniał Tusk.

_ - Później dzień po dniu i miesiąc po miesiącu odkrywaliśmy zaległości, które są poważnym powodem do wstydu tych, którzy przez długie lata pogrążali polskie stocznie w sytuacji beznadziejnej _ - dodał premier.

**Premier jest też gotowy do debaty ze związkowcami na temat sytuacji w stoczniach. =- _ Trzeba dogadać szczegóły techniczne i myślę ,że debata ze związkowcami odbędzie się w przyszłym tygodniu _ - powiedział w sobotę w Poznaniu premier.

Według premiera do debaty dojdzie w Gdańsku i będzie ono relacjonowane przez media.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz