Notowania

rząd
01.07.2009 12:47

Tusk o zmianach w rządzie: Nie decydują opozycja ani media

Szef rządu dementuje informacje o możliwych dymisjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*PremierDonald Tuskzapewnia, że doniesienia o tym, że fotele w rządzie mogą w najbliższym czasie stracić szefowie resortów infrastruktury, obrony i środowiska, _ nie są zgodne z jego intencjami _. *
_ _

_ - Jeśli pojawiają się w mediach opinie, ni z tego ni z owego, o ministrze, że jest słaby, choć nie za bardzo wiadomo dlaczego, bo te opinie nie są udokumentowane, to ja raczej uzbrajam się wtedy w cierpliwość. Nie chciałbym, aby o decyzjach kadrowych decydowała opozycja albo media. W związku z tym bądźcie odporni na tego typu komunikaty, nie zawsze wierzcie _ - powiedział Tusk, odnosząc się w ten sposób do doniesień _ Rzeczpospolitej. _

Premier zaznaczył też, że kiedy pojawiają się bez wyraźnych powodów żądania ze strony opozycji, aby zdymisjonował ministra, to - jak mówił - _ szczególnie kiedy robi to taka złośliwa opozycja, to raczej wzmacnia pozycję ministra, niż ją osłabia _.

Premier powołał się na słowa szefa klubu PSLStanisława Żelichowskiego, który w sejmowej debacie nad wotum nieufności wobec ministra finansów Jacka Rostowskiego, powiedział, że opozycja chce uderzać w najsilniejsze ogniwa rządu. - _ Marzeniem opozycji - takie mam wrażenie - jest, aby rząd składał się ze słabych ministrów, a nie silnych _ - podkreślił szef rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Premier o ultimatum: Żarty się skończyły ]( http://news.money.pl/artykul/premier;o;ultimatum;zarty;sie;skonczyly,21,0,486933.html )
* [ Tusk z Rostowskim o cięciach. Dywidenda ich poróżni? ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tusk;z;rostowskim;o;cieciach;dywidenda;ich;porozni,6,0,486918.html )
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz