Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk pogada o KRUS-ie z Ludowcami

0
Podziel się:

Inne tematy rozmów to metropolie i jednomandatowe okręgi wyborcze.

Tusk pogada o KRUS-ie z Ludowcami
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*PremierDonald Tuskspotka się dziś z klubem parlamentarnym PSL, by omówić kwestię reformy KRUS-u. *

We wczorajszym programie TVP _ Tomasz Lis na żywo _ szef rządu wyraził przekonanie, że zarówno lider PSL, wicepremier-minister gospodarkiWaldemar Pawlak, jak i minister rolnictwaMarek Sawickipoprą niezbędne zmiany w zasadach funkcjonowania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Premier ma nadzieję, że koalicyjny partner przedstawi projekt reformy KRUS-u nie później niż na przyszłotygodniowym posiedzeniu rządu. Donald Tusk zapowiedział, że jeśli tak się nie stanie, to sam zadba o to, żeby taki projekt się pojawił.

Minister Sawicki zaproponował dwa warianty reformy. Chodzi o sposób naliczania składki, jaką rolnicy odprowadzają na swoje emerytury. Wariant pierwszy zakłada powiązanie wysokości składki z wielkością gospodarstwa. W drugim wariancie wysokość składki powiązana byłaby z dochodami, jakie rolnicy osiągają ze swojej produkcji. Ich wysokość szacowałby Instytut Ekonomiki Rolnictwa.

Według _ Gazety Wyborczej _ podczas dzisiejszego spotkania z klubem PSL premier Tusk chce także przekonać ludowców do okręgów jednomandatowych i ustawy metropolitalnej.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)