Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Pokażemy patologie rządu

0
Podziel się

Lider PO podkreśla, że celem jego partii są nowe wybory i odsunięcie od władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk: Pokażemy patologie rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDAkrNNh

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że dla jego partii kluczową kwestią jest doprowadzenie do przyspieszonych wyborów.

Donald Tusk zapewnia, że PO zagłosuje za skróceniem kadencji Sejmu na piątkowych obradach.

Tusk zapowiedział, że po nowych wyborach Platforma będzie szukać partnerów, dzięki którym będzie można powołać komisję do zbadania spraw związanych z wykorzystywaniem służb specjalnych.

bDAkrNNj

ZOBACZ TAKŻE:Polityka prorodzinna za 28 mld złotychDodał, że dzięki temu możliwe będzie oczyszczenie życia politycznego w kraju. Zaznaczył, że ewentualny nowy rząd stanowić będą ludzie uczciwi, którzy odcinają się od agresji i intryg związanych z obecną władzą.

Przewodniczący PO powiedział, że jego partia informowała społeczeństwo o szkodliwości rządu PiS-u LPR-u i Samoobrony. Dodał, że przestrzegała również przed szkodliwością nominacji Kaczmarka, Kornatowskiego czy Netzla.

Przewodniczący PO dodał, że ci ludzie przez okres rzadów PiS rządzili krajem i uczestniczyli w jego patologiach. Jednak, jak zaznaczył Tusk, PiS nie chciało słuchać tych ostrzeżeń.

ZOBACZ TAKŻE:Premier: PiS nie boi się wyborówDonald Tusk uważa, że najważniejsze jest odsunięcie Jarosława Kaczyńskiego od władzy przy pomocy głosów obywateli. Lider PO zaapelował do wyborców o maksymalną mobilizację podczas wyborów.

bDAkrNNp

Tusk przedstawiając zarysy kampanii wyborczej Platformy zaznaczył, że jego ugrupowanie będzie pokazywać patologie władzy obecnego rządu.

Zdaniem Tuska rząd Jarosława Kaczyńskiego posługuje się kłamstwami wobec opozycji i obywateli. Lider PO zapowiedział, że jego partia nie pozwoli zapomnieć, czym rzady PiS-u zakończyły się w tak kluczowych sprawach jak służba zdrowia, czy przygotowania do Euro 2012.

Donald Tusk dodał, że obecne sondaże pokazują, jak bardzo zmienna jest w Polsce opinia społeczna. Dlatego Platforma musi do dnia wyborów prowadzić kampanię informacyjną, aby przeciwstawić się wykorzystywaniu przez rządzących aparatu państwowego do wpływania na opinię publiczną.

Zdaniem Tuska premier Kaczyński obawia się prześwietlenia roli jego rządu w manipulacjach aparatem państwowym.

bDAkrNNq
bDAkrNNK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)