Notowania

hanna gronkiewicz-waltz
06.12.2007 12:38

Tusk spotka się z papieżem

Premier Donald Tusk jedzie jutro do Rzymu. Spotka się z premierem Włoch i papieżem Benedyktem XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

PremierDonald Tuskudaje się w piątek z jednodniową wizytą do Rzymu. W Watykanie zostanie przyjęty na prywatnej audiencji przez papieża Benedykta XVI. Będzie też rozmawiał z premierem Włoch Romano Prodim.

Pierwszym punktem wizyty Tuska będzie spotkanie z szefem włoskiego rządu w Palazzo Chigi. Następnie premier zostanie przyjęty przez papieża Benedykta XVI na prywatnej audiencji, po której przeprowadzi rozmowę z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Tarcisio Bertone.

Premier poinformował, że zgodnie z sugestią gospodarzy i samego papieża Benedykta XVI, wizyta w Watykanie będzie miała charakter rodzinny, a nie oficjalno-rządowy.

Oprócz najbliższej rodziny Tuskowi będą towarzyszyć także: prezydent WarszawyHanna Gronkiewicz-Waltz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera prof.Władysław Bartoszewskioraz ambasador w WatykanieHanna Suchocka.

Polska delegacja z szefem rządu uda się też do Grot w bazylice świętego Piotra, by złożyć kwiaty na grobie papieża Jana Pawła II.

Premier powiedział, że nie przewiduje "szczególnej agendy, szczególnych ustaleń" roboczego spotkania z Romano Prodim. Jak jednak podkreślił, dobrze się dzieje, iż ma okazję spotkać się z szefami rządów krajów UE przed unijnym szczytem w Brukseli.

| Szczyt UE w Brukseli odbędzie się 14 grudnia. Dzień wcześniej w Lizbonie przywódcy Unii podpiszą Traktat Reformujący UE. Przed tymi wydarzeniami polski premier złoży jeszcze wizyty w Berlinie i Paryżu. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: hanna gronkiewicz-waltz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz