Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: W Brukseli nie będzie weta

0
Podziel się

Polska i Niemcy chcą jednak zmian w pakiecie klimatyczno-energetycznym.

Tusk: W Brukseli nie będzie weta
(PAP/Radek Pietruszka)
bDggBflx

ac">fot: PAP/Radek Pietruszka [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/spotkanie;angeli;merkel;z;donaldem;tuskiem,galeria,1843,0.html)Ani Niemcy, ani Polska nie są zainteresowane wetem w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego - powiedział premierDonald Tuskpo spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel.

_ - Naszym celem nie jest weto. Weto jest wyjściem dramatycznie ostatecznym _ - ocenił premier. Dodał, że po to są rozmowy w tej sprawie, a także polsko- niemieckie konsultacje, aby uniknąć _ dramatycznych rozstrzygnięć _.

POSŁUCHAJ PREMIERA:

Premier podkreślił, że chcemy wypracować taki kształt pakietu, którzy _ wszyscy bez wyjątku będą mogli uznać za sukces _. _ Uważam, że dzisiaj jesteśmy kolejny krok bliżej niż jeszcze kilka dni temu _ - zaznaczył.

bDggBflz

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła mówiła o _ ostrożnym optymizm _ie w sprawie przyjęcia pakietu klimatyczno-energetycznego. Merkel zaznaczyła, że jest oczekiwanie, iż zostanie osiągnięte porozumienie. - _ Wyrażamy zrozumienie dla spraw poszczególnych krajów, choć w tej dziedzinie zrobiliśmy duży krok naprzód _ - mówiła.

Zwróciła uwagę, że Polska i Niemcy różnią się pod względem uprzemysłowienia od innych krajów członkowskich UE. _ Wiele spraw należy jeszcze wyjaśnić, ale możemy sobie pozwolić na ostrożny optymizm _ - dodała Merkel.

Rozmowa na trzy dni przed szczytem UE była bardzo ważna - oceniła. Merkel zwróciła uwagę, że w tym roku jest w Polsce już po raz czwarty. _ Chcemy rozwijać stosunki gospodarcze, a także kulturalne, stosunki między młodymi ludźmi _ - zadeklarowała. Jak dodała, szczególnie intensywna współpraca istnieje w regionie przygranicznym pomiędzy Polską a Niemcami.

bDggBfma
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)