Notowania

donald tusk
09.12.2008 13:47

Tusk: W Brukseli nie będzie weta

Polska i Niemcy chcą jednak zmian w pakiecie klimatyczno-energetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

ac">fot: PAP/Radek Pietruszka [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/spotkanie;angeli;merkel;z;donaldem;tuskiem,galeria,1843,0.html)Ani Niemcy, ani Polska nie są zainteresowane wetem w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego - powiedział premierDonald Tuskpo spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel.

_ - Naszym celem nie jest weto. Weto jest wyjściem dramatycznie ostatecznym _ - ocenił premier. Dodał, że po to są rozmowy w tej sprawie, a także polsko- niemieckie konsultacje, aby uniknąć _ dramatycznych rozstrzygnięć _.

POSŁUCHAJ PREMIERA:

Premier podkreślił, że chcemy wypracować taki kształt pakietu, którzy _ wszyscy bez wyjątku będą mogli uznać za sukces _. _ Uważam, że dzisiaj jesteśmy kolejny krok bliżej niż jeszcze kilka dni temu _ - zaznaczył.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Co w sprawie pakietu klimatycznego powiedzą Niemcy? ]( http://news.money.pl/artykul/co;w;sprawie;pakietu;klimatycznego;powiedza;niemcy,49,0,407089.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła mówiła o _ ostrożnym optymizm _ie w sprawie przyjęcia pakietu klimatyczno-energetycznego. Merkel zaznaczyła, że jest oczekiwanie, iż zostanie osiągnięte porozumienie. - _ Wyrażamy zrozumienie dla spraw poszczególnych krajów, choć w tej dziedzinie zrobiliśmy duży krok naprzód _ - mówiła.

Zwróciła uwagę, że Polska i Niemcy różnią się pod względem uprzemysłowienia od innych krajów członkowskich UE. _ Wiele spraw należy jeszcze wyjaśnić, ale możemy sobie pozwolić na ostrożny optymizm _ - dodała Merkel.

Rozmowa na trzy dni przed szczytem UE była bardzo ważna - oceniła. Merkel zwróciła uwagę, że w tym roku jest w Polsce już po raz czwarty. _ Chcemy rozwijać stosunki gospodarcze, a także kulturalne, stosunki między młodymi ludźmi _ - zadeklarowała. Jak dodała, szczególnie intensywna współpraca istnieje w regionie przygranicznym pomiędzy Polską a Niemcami.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz