Notowania

zbigniew chlebowski
04.02.2008 11:54

Tusk z prezydentem porozmawia o Rosji

Przed wyjazdem do Moskwy premier chce skonsultować stanowisko Polski z prezydentem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Szef klubu POZbigniew Chlebowskima nadzieję, że spotkania premieraDonalda Tuskaz prezydentemLechem Kaczyńskimprzed wizytą szefa rządu w Rosji, pozwoli wypracować wspólne stanowisko wobec Moskwy.

- _ Mam nadzieję, że mimo tego, iż doradcy prezydenta wywołują niepotrzebnie tyle emocji wobec tej wizyty, trzeba do niej podejść w sposób pragmatyczny. Premier w swoim expose zapowiadał, że priorytetami w naszej polityce zagranicznej będą też dobre kontakty z naszymi najbliższymi sąsiadami - Niemcami, Rosjanami, Czechami, ze Słowacją - i tak się dzieje _- mówi polityk PO.

Dodał, że Polska może wiele zyskać na dobrych kontaktach z Rosją, zarówno w kwestiach naszego zewnętrznego bezpieczeństwa, jak i w kwestiach gospodarczych.- _ Z Rosją trzeba rozmawiać i trzeba układać poprawne kontakty _- podkreślił Chlebowski.

Zaznaczył, że spotkanie Tuska z prezydentem Władimirem Putinem ma ocieplić i uspokoić relacje między oboma krajami. Dodał, że poprzednia ekipa rządząca osłabiła wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, pozwalając, by w międzynarodowych kontaktach - przeważyły fobie i uprzedzenia .

- _ Czas, żebyśmy skończyli z pewnymi uprzedzeniami w stosunku do niektórych sąsiadów. Czas, żebyśmy z naszymi najbliższymi sąsiadami mieli poprawne stosunki _- powiedział Chlebowski.

| TUSK JEDZIE DO MOSKWY |
| --- |
| Tusk złoży wizytę w Moskwie 8 lutego. Poprzedzi ją zaplanowane na poniedziałek spotkanie z prezydentem. Premier poprosiłLecha Kaczyńskiegoo rozmowę, bo chce - uniknąć jakichkolwiek dwuznaczności czy nieporozumień i że zależy mu na tym, aby - polityka zagraniczna była bezwzględnie polityką wspólną rządu i prezydenta - szczególnie na odcinku wschodnim . |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz