Notowania

donald tusk
05.11.2008 19:25

Tusk zaprosił Baracka Obamę do Polski

Premier podkreślił w liście, że Polskę i Stany Zjednoczone łączą bliskie więzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

*PremierDonald Tuskprzesłał amerykańskiemu prezydentowi elektowi Barackowi Obamie list gratulacyjny. Szef polskiego rządu życzył Obamie sukcesów i zaprosił go do Polski. *

Według Tuska, wybór Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych to _ wybór dobry dla Ameryki, dla Polski i dla przyszłości naszego globu _. Premier podkreślił w liście, że _ Polskę i Stany Zjednoczone łączą bliskie więzi przyjaźni i braterstwa, których korzenie tkwią głęboko w przeszłości _.

Według szefa polskiego rządu, _ szczególnie intensywnie stosunki między naszymi państwami rozwinęły się w ostatnich latach, opierając się między innymi na solidarnym współdziałaniu w Iraku i w Afganistanie _.

_ - Również w tym roku udało nam się znacząco wzmocnić fundamenty współpracy pomiędzy naszymi krajami i nakreślić nowe ramy ich poszerzenia w przyszłości _ - napisał Tusk.

* **OPINIE AMERYKI, ŚWIATA I POLSKI:** 
* [ Historycze wybory. Obama prezydentem USA ]( http://news.money.pl/artykul/historycze;wybory;obama;prezydentem;usa,130,0,383362.html )

Wyraził nadzieję, że _ dzięki pełnemu zaangażowaniu obu stron w realizację zakreślonych dotąd planów, relacje pomiędzy naszymi państwami ulegną dalszemu zacieśnieniu _.

_ - Nadzieja ta wydaje się tym bardziej zasadna, że obywatele Stanów Zjednoczonych wybrali kandydata reprezentującego region zamieszkały przez ponad milion Amerykanów polskiego pochodzenia, a przez to drogi wszystkim Polakom _ - zaznaczył premier.

Według Tuska, _ demokratyczny świat potrzebuje Stanów Zjednoczonych silnych i otwartych na współpracę z tymi, którzy pragną pokoju i bezpieczeństwa _.

Zdaniem premiera, _ szczególne znaczenie dla tych spraw mają stosunki transatlantyckie _. Dlatego też - jak podkreślił - liczy _ na to, że współpraca transatlantycka ulegnie rewitalizacji i wzmocnieniu _.

_ - Składając Panu jeszcze raz serdeczne gratulacje i życzenia sukcesów w pracy chciałbym zaprosić w imieniu swoim i Rządu Rzeczypospolitej do złożenia wizyty w naszym kraju _ - napisał Tusk.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz