Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk zażąda wyjaśnień od Pawlaka

0
Podziel się:

Premier chce znać szczegóły na temat medialnych doniesień o interesach wicepremiera.

Tusk zażąda wyjaśnień od Pawlaka
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef klubu POZbigniew Chlebowski zapowiedział, że premierDonald Tuskzażąda _ szczegółowych wyjaśnień _ od wicepremieraWaldemara Pawlakaw związku z doniesieniami medialnymi na jego temat.

Środowy _ Dziennik _ napisał, że Pawlak zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ. Według _ Dziennika _, wiele interesów wicepremiera oraz jego bliskich i przyjaciół jest związanych z ochotniczą strażą pożarną, której jest szefem.

Gazeta donosi, że lider PSL i osoby z jego towarzystwa robią interesy z jednostkami ochotniczej straży pożarnej, które dysponują publicznymi pieniędzmi. Jako przykład podaje spółkę Internetowy Instytut Informacji - 3i, która świadczy usługi dla strażackiego zarządu, a w której przez pięć lat prezesowała partnerka wicepremiera Iwona Katarzyna Grzymała.

Puls Biznesu z kolei twierdzi, że wicepremierWaldemar Pawlakjako szef Warszawskiej Giełdy Towarowej odnosił sukcesy dzięki kolegom z agencji rolnych, kontrolowanych przez PSL. Zdaniem gazety, już w przeszłości obecny wicepremier uczestniczył we wspomaganiu publicznymi pieniędzmi, prywatnych celów.

_ - Premier zażąda w tej sprawie szczegółowych wyjaśnień. Lista zarzutów jest bardzo długa i na pierwszy rzut oka musi budzić poważny niepokój. Bez wątpienia czeka premiera rozmowa z wicepremierem _ - powiedział Chlebowski w czwartek rano w Polsat News.

Mikrofon Money.pl
*Kłopotek: Członkowie PSL i sympatycy mają prawo awansować * Rozmowa z posłem PSL, Eugeniuszem Kłopotkiem Czytaj w Money.pl

Szef klubu PO zapewnił jednocześnie, że jego zdaniem nie ma powodów do _ przesilenia w koalicji _. _ Ufam premierowi Pawlakowi, który mówi, że wszystko było zgodnie z prawem, z przepisami _ - oświadczył Chlebowski.

Pawlak zapewnił w czwartek, że Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zamawia wszystkie towary i usługi zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Autorom publikacji w _ Dzienniku _ wicepremier zarzucił _ wredny język _ i _ insynuacje pod swoim adresem _. Zdaniem wicepremiera w artykule _ widać pogardę _ dla ludzi ze wsi i małych miast czy mieszkańców blokowisk.

Chlebowski odparł, że oświadczenie Pawlaka _ dużo wnosi _, ale mimo wszystko potrzebna jest rozmowa z Tuskiem: _ - W koalicji musimy na przyszłość postanowić o jednej rzeczy: tego typu działalność musi się skończyć, albo przez rezygnację z działalności w tej czy innej fundacji, albo poprzez rezygnację z takich czy innych powiązań. To nie są działania, które mówią o wysokich standardach _ - powiedział szef klubu PO.

Chlebowski zaprzeczył, jakoby publikacje medialne o Pawlaku miały być pokłosiem konfliktu między Pawlakiem a wicepremierem Grzegorzem Schetyną. - _ Nie doszukiwałbym się tu drugiego dna, nie sądzę, żeby była to inspiracja kogokolwiek z polityków z Platformy Obywatelskiej _ - powiedział.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)