Notowania

tusk
08.10.2007 08:21

Tusk: Znamy brzydkie fakty z przeszłości Kaczyńskich

Szef PO w wywiadzie publikowanym na stronach tygodnika "Newsweek" sugeruje, że zna mroczne fakty z politycznej przeszłości braci Kaczyńskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

*"Neewsweek" na swoich stronach internetowych publikuje fragment wywiadu z liderem Platformy ObywatelskiejDonaldem Tuskiem. "Znamy brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej Kaczyńskich i ich najbliższych współpracowników" - mówi szef PO. *Tygodnik, na podstawie tych słów, wnioskuje, że Platforma bada biznesową przeszłość Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Co Tusk ma na myśli? Według informacji "Newsweeka" chodzi o powtarzane już wielokrotnie oskarżenia pod adresem Kaczyńskich. Platforma interesuje się bowiem działającą na początku lat 90. spółką Telegraf kojarzoną z PC, a także związkami tej partii z aferą FOZZ. "Niektóre z faktów są przygnębiające" - mówi enigmatycznie Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:
Winiecki: Kaczyńscy zrobią wszystko dla utrzymania wladzy
Tygodnik przypomina, że niedawno podobny atak na Kaczyńskich przypuścił lider SamoobronyAndrzej Lepper. I został uznany za wariata.

Tusk nie boi się takich oskarżeń. I dorzuca jeszcze jeden wątek: "Mamy dobrze udokumentowane uwłaszczenie się fundacji i firm związanych z Kaczyńskimi na majątku RSW. Chodzi m.in. o przejęcie kilku kamienic w centrum Warszawy" - mówi lider PO.

"Newsweek" wyjaśnia, że Tusk ma na myśli związaną z Kaczyńskimi Fundację Prasową Solidarności oraz spółkę Srebrna, w której oprócz Kaczyńskiego swego czasu pracowali m.in. wicepremierPrzemysław Gosiewski, marszałek SejmuLudwik Dorn, minister skarbuWojciech Jasińskioraz szef gabinetu politycznego premieraAdam Lipiński. W posiedzeniach jej władz czasami uczestniczył nawetLech Kaczyński.

Na początku działalności PiS ta firma i związane z nią instytucje - spółka Srebrna-Media oraz Fundacja Nowe Państwo - zapewniały finansowanie projektów bliskich tej partii.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz