Notowania

tvp
19.12.2009 06:13

TVP ma nowe władze

Romuald Orzeł został prezesem, a Przemysław Tejkowski, Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch jego zastępcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alina Zienowicz/GNU/Wikipedia)

Romuald Orzeł jako prezes oraz Przemysław Tejkowski, Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch - to skład nowego zarządu TVP, który w nocy z piątku na sobotę wybrała Rada Nadzorcza spółki.

Nowy zarząd został wybrany na dokończenie obecnej kadencji zarządu TVP, którą zapoczątkował jeszcze w kwietniu 2006 r. Jan Dworak oraz na kolejną, czteroletnią kadencję.

Nowe władze TVP wybrano kilkanaście minut po północy, kiedy skończyła się już delegacja do zarządu dwojga członków Rady Nadzorczej: Tomasza Szatkowskiego i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy, co oznacza, że spółka na kilkanaście minut została bez zarządu.

_ - Zarząd wybrano w dziewięcioosobowym gronie. Tuż przed głosowaniem w sprawie wyboru zarządu oddelegowani członkowie Rady złożyli rezygnacje _ - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Bogusław Szwedo. Nie chciał zdradzić iloma głosami dokonano wyboru. _ _

_ - Głosowania było tajne, mogę tylko powiedzieć, że było grubo ponad kwalifikowaną większość _ - powiedział Szwedo.

Piątkowe posiedzenie Rady Nadzorczej było czwartym z kolei, na którym wybierano członków zarządu TVP. Poprzednie trzy narady nie przynosiły efektu, z każdym dniem przybywały kolejne medialne spekulacje na temat konfliktu w Radzie Nadzorczej. Z każdym dniem zmieniał się też zestaw kandydatów, mających szanse na zajęcie fotela w zarządzie.

Z 28 osób, które zostały przesłuchane przez Radę Nadzorczą we wtorek wyłonioną finałową piątkę, w której znaleźli się: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch, Romuald Orzeł, Jacek Karnowski i Jarosław Grzelak. Nie było wśród nich Przemysława Tejkowskiego, który jak mówili w nieoficjalnych rozmowach z PAP członkowie RN TVP fatalnie wypadł podczas pierwszego przesłuchania.

Tejkowski wrócił jednak do konkursu po tym jak w RN zapanował pat. Jak nieoficjalnie mówili informatorzy z TVP, część Rady Nadzorczej kojarzona z PiS chciała, by fotel prezesa zajął Jacek Karnowski, wyraźny protest przeciwko tej kandydaturze zgłaszali natomiast członkowie kojarzeni z Lewicą. Ci drudzy gotowi byli poprzeć kandydaturę Karnowskiego wyłącznie jako członka zarządu. Na to z kolei nie zgadzał się on sam (ofertę konkursową złożył wyłącznie na stanowisko prezesa). Wyłoniony skład zarządu ma być rozwiązaniem kompromisowym.

| NOWY ZARZĄD TVP |
| --- |
| Romuald Orzeł od kilku tygodni kierował Biurem Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu, gdzie był reporterem, redaktorem prowadzącym, wydawcą i redaktorem naczelnym. Był członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie _ Wieczoru Wybrzeża _ z _ Dziennikiem Bałtyckim _, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu _ Dziennik Bałtycki _. Odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji _ Trybuny Śląskiej _ i _ Gazety Zachodniej _, w efekcie której powstał dziennik regionalny _ Gazety Zachodnia _. W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika ekonomicznego _ Gazeta Bankowa _. Nowy prezes telewizji ma 46 lat. Przemysław Tejkowski to absolwent krakowskiej PWST, ostatnio (od kwietnia 2007 r.) był dyrektorem Teatru
im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, wcześniej m.in. aktor teatrów: Bagatela w Krakowie i L. Solskiego w Tarnowie, grywał też epizody w serialach (np. _ Biuro Kryminalne _) i filmach (np. _ Ogniem i Mieczem _). W 2006 r. zrealizował dla PiS spot na potrzeby stołecznej kampanii samorządowej. Ma 41 lat. Włodzimierz Ławniczak był ostatnio doradcą zarządu TVP. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Wcześniej (1998-2004) kierował Biurem Reklamy TVP. Ławniczak jest absolwentem Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki ATR w Bydgoszczy, ma 50 lat. Paweł Paluch był dotąd prokurentem TVP, a zarazem dyrektorem Biura Zarządzania Programem i Marketingiem. Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji TV PWSFTiT w Łodzi. Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP; współtworzył telewizję ES; pod koniec lat 90-tych został
wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE, zarządzał Agencją Reklamową RADIA PLUS w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Paluch ma 46 lat. |

Tagi: tvp, telewizja publiczna, ustawa medialna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz