Notowania

farfał
24.03.2009 18:50

TVP pozwie za zarzuty o promocję Libertas

Piotr Farfał zapewnia, że nie decydował o transmisji z konferencji eurosceptyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

TVP wystąpi do sądu przeciwko _ Gazecie Wyborczej _, _ Rzeczpospolitej _ i _ Dziennikowi _ - zapowiedział p.o. prezesa TVP Piotr Farfał.

**Według Farfała teksty opisujące, że transmisja konferencji partii Libertas odbyła się _ na polecenie z góry _, były nieprawdziwe i godziły w dobre imię TVP.

_ - Ostatnie publikacje prasowe, które dotyczyły transmisji konferencji Libertas na antenie TVP Info, nie odpowiadają prawdzie. Konferencja nie była relacjonowana na polecenie z góry _ - twierdzi Farfał.

Według p.o. prezesa _ autorzy tych publikacji powoływali się jedynie na anonimowe źródła, nie wykonując podstawowego dziennikarskiego obowiązku, jakim jest potwierdzenie rzekomo zasłyszanych wiadomości u osób odpowiadających za pracę danej jednostki lub całej Spółki _.

Farfał powtórzył przy tym, że TVP pod jego kierownictwem _ będzie otwarta i pluralistyczna _. _ Zgodnie z przepisami Ustawy o radiofonii i telewizji programy TVP prezentować będą pełne spektrum poglądów społeczno-politycznych, w tym także tych marginalizowanych przez media komercyjne. Żadna cenzura polityczna nie będzie miała miejsca w telewizji publicznej _ - oświadczył p.o. prezes.

_ GW _, _ Rz _ i _ Dz _ od kilku dni opisywały sytuację w TVP wskazując, że w Agencji Informacji ma miejsce _ ręczne sterowanie _ programem.

Medialne doniesienia o sytuacji w TVP nie pozostały bez komentarza. Głos zabrał m.in. szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. _ Niewątpliwie w najbliższych dniach podejmiemy w tej sprawie kroki. Uważamy, że taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca w publicznej telewizji, obojętnie czy chodzi o partię Libertas, czy jakąkolwiek inną _ - mówi Kołodziejski.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: farfał, tvp, proces, sterowanie, libertas, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz