Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP uruchomi kanał Sejm24?

0
Podziel się

Pod koniec 2008 lub na początku 2009 r. mógłby zacząć nadawać kanał tematyczny TVP Parlament.

TVP uruchomi kanał Sejm24?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyOumad

Pod koniec 2008 lub na początku 2009 r. mógłby zacząć nadawać kanał tematyczny TVP Parlament. Uzależnione jest to od terminów związanych z otrzymaniem koncesji i rozstrzygnięciem przetargów na sprzęt niezbędny do emisji programu.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa TVP Aneta Wrona, zarząd spółki przyjął _ koncepcję funkcjonowania kanału tematycznego TVP Parlament, a także harmonogram jego uruchamiania _ .

- _ Po przygotowaniu szczegółowego biznesplanu, TVP wystąpi w połowie roku z wnioskiem do KRRiT o koncesję dla nowego kanału tematycznego _ - poinformowała rzeczniczka.

bDyOumaf

_ TVP Parlament będzie transmitować m.in. obrady Sejmu i Senatu, komisji sejmowych oraz Parlamentu Europejskiego. Kanał ma być niekodowany. _ W kanale tym _ przewiduje się nadawanie filmów dokumentalnych i pozycji edukacyjno-poradnikowych w zakresie samorządności i edukacji obywatelskiej. Rozważana jest również koncepcja relacjonowania obrad samorządów lokalnych _ - powiedziała Wrona.

Jak dodała, dziennikarze kanału będą przygotowywali również własne programy, w tym publicystykę poruszającą problematykę polityczną, prawną i finansową.

bDyOumaG
wiadomości
pap
KOMENTARZE
(0)