Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tymoszenko kandydatką na premiera

0
Podziel się

Popierająca Julię Tymoszenko koalicja ma 228 deputowanych w Radzie Najwyższej. Do wyboru potrzeba 226 głosów.

Tymoszenko kandydatką na premiera
(EPA/PAP)
bDzqMkxx

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko przedłożył Radzie Najwyższej kandydaturę Julii Tymoszenko na stanowisko premiera - poinformowały prezydenckie służby prasowe.

Nie jest jasne, kiedy miałoby dojść do głosowania nad kandydaturą Tymoszenko, która do zatwierdzenia potrzebuje poparcia 226 deputowanych w 450-miejscowym parlamencie.

Koalicja Bloku Julii Tymoszenko z prezydenckim blokiem Nasza Ukraina - Ludowa Samoobrona liczy 228 deputowanych.

bDzqMkxz

Szef kancelarii Juszczenki Wiktor Bałoha zaznaczył, że jeszcze przed głosowaniem koalicja bloku Tymoszenko z blokiem NU-LS, powinna uchwalić szereg ustaw, których przyjęcia domaga się szef państwa.

Są to m.in. ustawy o likwidacji immunitetu poselskiego oraz wszelkich ulg i przywilejów deputowanych, a także wprowadzenie zmian do ustawy o Radzie Ministrów, które uregulują działalność centralnych i lokalnych władz.

Parlament powinien również wprowadzić w życie normy tzw. mandatu imperatywnego, który nie pozwala deputowanemu przechodzić w trakcie kadencji do innego klubu niż ten, z ramienia którego wszedł do parlamentu.

| 47-letnia Julia Tymoszenko ma szanse objąć stanowisko premiera Ukrainy już po raz drugi. Wcześniej stała na czele rządu od stycznia do września 2005 r. |
| --- |

bDzqMkxF

ZOBACZ TAKŻE:

bDzqMkya
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)