Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymoszenko: Mam dowody, że wybory sfałszowano

0
Podziel się:

Jej zdaniem, Wiktorowi Janukowyczowi dodano milion głosów.

Tymoszenko: Mam dowody, że wybory sfałszowano
(ec.europa.eu)

Julia Tymoszenko oświadczyła, że wybory prezydenckie, które odbyły się w zeszłą niedzielę zostały sfałszowane. Zdaniem premier, Wiktorowi Janukowyczowi dodano milion głosów.

Tymoszneko zaznaczyła, że tak naprawdę to ona wygrała wybory, a jej oponenci pokazali -podobnie jak w 2004 roku - brak gotowości do walki zgodnie z demokratycznymi zasadami.

Premier podkreśliła też, że niektórzy obserwatorzy OBWE gotowi są poprzeć ją w sądzie pokazując nagrania wideo z zarejestrowanymi przypadkami fałszerstw. Julia Tymoszenko dodała też, że nie ma zamiaru organizować manifestacji ulicznych, a zwrócić się do sądów.

_ - Jeżeli dziś nie obronimy demokracji, prawa do wolnego wyboru, to jutro obudzimy się w innym kraju, gdzie rządzą: dyktatura i brak prawa. To nie tylko moja sprawa, a sprawa wszystkich uczciwych ludzi żeby obronić naszą wolność _ - mówiła Tymoszenko.

W środę ukraińska Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według niej, Wiktor Janukowycz zdobył 48,95 proc. głosów, a Julia Tymoszenko 45,47 proc. Różnica ponad 3 punktów procentowych oznacza, że lidera Partii Regionów poparło prawie 900 tysięcy wyborców więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)