Notowania

ue
07.11.2008 14:30

UE zaniepokojona rosyjskimi rakietami

Chodzi o plan rozmieszczenia rakiet Iskander w obwodzie Kaliningradzkim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Plany rozmieszczenia rakiet taktycznych Iskander w obwodzie kaliningradzkim spowodowały _ żywe zaniepokojenie _ Unii Europejskiej - poinformował w piątek rzecznik prasowy francuskiego MSZ.

_ - Ta deklaracja (Miedwiediewa) nie przyczynia się do tworzenia klimatu zaufania i poprawy bezpieczeństwa w Europie w czasie, gdy chcemy dialogu z Rosją w kwestiach bezpieczeństwa całego kontyngentu europejskiego, o czym i Rosja też chciała rozmawiać _ - powiedział Frederic Desagneaux.

W swym orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Miedwiediew w środę ogłosił, że w odpowiedzi na ulokowanie elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie Środkowej jego kraj odstąpi od planowanej redukcji rakiet strategicznych i rozmieści w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim rakiety taktyczne Iskander.

* ** ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Zobacz rosyjską rakietę, która przełamie tarczę** ]( http://news.money.pl/artykul/zobacz;rosyjska;rakiete;ktora;przelamie;tarcze,175,0,364719.html )
* [ Rosja: Udana próba rakiety międzykontynetalnej ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rosja;udana;proba;rakiety;miedzykontynetalnej,32,0,273696.html )
* [ Rosyjska odpowiedź na tarczę - nowy wyścig zbrojeń? ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rosyjska;odpowiedz;na;tarcze;-;nowy;wyscig;zbrojen,136,0,221576.html )
* [ Rosja testuje broń ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rosja;testuje;bron,87,0,303703.html )
* [ Rosja podwaja uzbrojenie ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rosja;podwaja;uzbrojenie,112,0,223600.html )

| Francja do końca roku przewodniczy Unii Europejskiej. Szczyt UE- Rosja odbędzie się 14 listopada w Nicei. |
| --- |

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz