Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ujazdowski: Wybory odbędą się jesienią

0
Podziel się

Przyspieszone wybory jesienią to najbardziej prawdopodobny scenariusz, decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym tygodniu - zapowiedział wiceprezes PiS Kazimierz Michał Ujazdowski.

Ujazdowski: Wybory odbędą się jesienią
(PAP/ Paweł Kula)
bDaqCkWd

Przyspieszone wybory jesienią to najbardziej prawdopodobny scenariusz, decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym tygodniu - zapowiedział wiceprezes PiS Kazimierz Michał Ujazdowski.

Minister kultury podkreślił, że "czas niszczenia koalicji i uprawiania polityki skrajnie destrukcyjnej się skończył - to jest czerwona kartka" dla LPR i Samoobrony.

"Trudno żeby premier godził się na sytuację, w której ma koalicję z partnerami uprawiającymi całkowicie nielojalną i destrukcyjną politykę" - powiedział Ujazdowski w TVN24. Dodał, że jeśli LPR i Samoobrona "nie zmienią zasadniczo swojego postępowania, to nie będzie ich w rządzie i w normalnej demokratycznej sytuacji jaką mamy, rozstrzygać będą wyborcy".

ZOBACZ TAKŻE:
LiS stawia PiS warunkiUjazdowski podkreślił, że list premiera dotyczący zasad tzw. dobrego rządzenia "jest listem ostatniej szansy". "To jest ultimatum: albo Samoobrona i LPR decydują się na lojalne rządzenie, albo nie ma ich w rządzie i mamy przedterminowe wybory" - powiedział.

bDaqCkWf

Minister kultury przyznał jednak, że PiS wciąż liczy na "poważną i pozytywną" odpowiedź na list ze strony Ligi i Samnoobrony oraz ma nadzieję, że "zwycięży dobro publiczne nad egoizmem".

Według niego zapowiadany na przełom sierpnia i września termin odpowiedzi LiS-u na list premiera, to "zdecydowanie za późno". "Jeśli obie partie chcą współrządzić lojalnie i zgodnie ze zobowiązaniami wobec wyborców, to dosłownie w najbliższych dniach muszą udzielić poważnej odpowiedzi, bo w przeciwnym razie nie ma perspektywy wspólnego rządzenia" - powiedział Ujazdowski.

ZOBACZ TAKŻE:
Giertych: Będą wcześniejsze wyboryTymczasem szef Samoobrony Andrzej Lepper, odpowiadając na te słowa stwierdził, że odpowiedź już była. "Nasze 10 punktów wczoraj zostało przekazane, PiS odpowiedź ma". "Będą wybory, myślę, że jesienią najpóźniej" - podkreślił Lepper w TVN24.

Liga i Samoobrona przedstawiły w sobotę projekt odpowiedzi na list premiera Jarosława Kaczyńskiego o warunkach "dobrego rządzenia", zawierający 10 postulatów. Politycy LiS podkreślali, że nie jest to stanowisko ostateczne; zostanie poddane dyskusji podczas wspólnego posiedzenia rady politycznej LiS, na przełomie sierpnia i września.

bDaqCkWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)