Notowania

ukraina
22.09.2008 12:57

Ukraina: Będzie nowa koalicja?

Kluby parlamentarne oficjalnie poinformowały o rozpoczęciu rozmów na temat powołania nowej koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Ukraińskie kluby parlamentarne oficjalnie poinformowały o rozpoczęciu rozmów na temat powołania nowej koalicji. Jeżeli do tego nie dojdzie, prezydent będzie miał prawo rozwiązać parlament. *

Największy klub parlamentarny, Partia Regionów przekonuje, że prowadzi rozmowy ze wszystkimi siłami politycznymi. Z kolei Nasza Ukraina, która jeszcze niedawno była w koalicji z Blokiem Julii Tymoszenko twierdzi, że negocjuje jedynie z tym ugrupowaniem i partią byłego przewodniczącego Rady Najwyższej Wołodymyra Łytwyna.

Sama premier jeszcze w piątek zapewniała, że jedyną możliwą koalicją jest sojusz jej siły politycznej z Naszą Ukrainą. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że taka koalicja to najmniej prawdopodobna możliwość.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ 8 mln Ukraińców może zostać Rosjanami ]( http://news.money.pl/artykul/8;mln;ukraincow;moze;zostac;rosjanami,176,0,371888.html ) **
* [ UE oferuje Ukrainie umowę o stowarzyszeniu ]( http://news.money.pl/artykul/ue;oferuje;ukrainie;umowe;o;stowarzyszeniu,98,0,368994.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tymczasem obydwa ugrupowania starają się przejąć nawzajem swoich deputowanych. Nasza Ukraina wzywa członków Bloku Julii Tymoszenko do przejścia do swojej partii. Z kolei dziennik _ Kommersant _ twierdzi, że to część deputowanych Bloku Nasz Ukraina dołączy do partii Julii Tymoszenko.

Ukraińscy parlamentarzyści spierają się także o to, kiedy prezydent będzie mógł rozwiązać Rady Najwyższej. Według części z nich, może to nastąpić 16 października. Inni twierdzą, że już 3 dnia tego miesiąca. Różnica wynika stąd, że nie wiadomo, od kiedy liczyć 30-dniowy termin przeznaczony na powstanie nowej koalicji - czy od momentu oficjalnego rozpadu starego sojuszu, czy też chwili, gdy deputowani po raz pierwszy to ogłosili.

Tagi: ukraina, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz