Notowania

ukraina
01.10.2008 14:15

Ukraina: Pomarańczowa koalicja - reaktywacja

Julia Tymoszenko zgodzi się na wszystkie warunki stawiane przez Naszą Ukrainę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Premier Julia Tymoszenko twierdzi, że zgodzi się na wszystkie warunki stawiane przez Naszą Ukrainę, aby stworzyć nową koalicję. Tymczasem z nieoficjalnych informacji wynika, że powołanie takiego sojuszu jest bardzo mało pradopodobne. *

Rano ukraińskie media, powołując się na nieoficjalne źródła, poinformowały, że wczorajsze wspólne posiedzenie Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko na temat powołania nowej koalicji zakończyło się ostrą wymianą zdań. Nie wróży to dobrze odrodzeniu sojuszu tych dwóch sił.

W południe premier oświadczyła jednak, że zgadza się na wszystkie warunki Naszej Ukrainy. Nie ma wątpliwości, że będą stawiane kolejne. - _ Jeżeli zgodzimy się na to ultimatum, to prezydent postawi nowe warunki, na przykład dotyczące jarzma tatarskiego _ - powiedziała. Jednocześnie dodała, że jej ugrupowanie zgodzi się na nie _ z zamkniętymi oczami _.

Stawiane przez proprezydencką Naszą Ukrainę warunki, to - między innymi- poparcie przez Blok Julii Tymoszenko oświadczenia krytykującego Rosję za interwencję w Gruzji oraz rezygnacja z ustaw, które ograniczają władzę Wiktora Juszczenki.

Do odrodzonej koalicji ma jeszcze dołączyć Blok Łytwyna. Przedstawiciele tego ugrupowania, podobnie, jak Naszej Ukrainy nie skomentowali jeszcze oświadczenia Julii Tymoszenko. Roman Zwarycz z proprezydenckiego ugrupowania powiedział jedynie, że prawdopodobnie dzisiaj rozmowy na temat koalicji nie odbędą się.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Sikorski: Gruziński scenariusz może powtórzyć się na Ukrainie ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;gruzinski;scenariusz;moze;powtorzyc;sie;na;ukrainie,185,0,373945.html )
* [ Ukraina chce pozostać w przyjaźni z Rosją ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;chce;pozostac;w;przyjazni;z;rosja,3,0,373507.html )
* [ Premier Ukrainy gra na dwa fronty ]( http://news.money.pl/artykul/premier;ukrainy;gra;na;dwa;fronty,22,0,373014.html )
* **[ 8 mln Ukraińców może zostać Rosjanami ]( http://news.money.pl/artykul/8;mln;ukraincow;moze;zostac;rosjanami,176,0,371888.html ) **
* [ UE oferuje Ukrainie umowę o stowarzyszeniu ]( http://news.money.pl/artykul/ue;oferuje;ukrainie;umowe;o;stowarzyszeniu,98,0,368994.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ukraina, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz