Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA i Izrael w impasie. Osadnicy zostają.

0
Podziel się:

Spotkanie premiera Netanjahu z przedstawicielem USA nie przyniosło rozwiązania problemu.

USA i Izrael w impasie. Osadnicy zostają.
(Money.pl/Tomasz Bonek)
bESMBjph

*Stany Zjednoczone i Izrael nie osiągneły kompromisu w sprawie osadnictwa żydowskiego na Zachodnim Brzegu. Amerykański wysłannik George Mitchell i premier Benjamin Netanjahu rozmawiali o sprawie w Tel Awiwie. *

Waszyngton dąży do osiagnięcia kompromisu i zorganizowania trójstronnego spotkania w przyszłym tygodniu w Nowym Jorku. Mają w nim uczestniczyć prezydenci Stanów Zjednoczonych i Autonomii Palestyńskiej oraz premier Izraela.

George Mitchell jeszcze przed spotkaniem wyraził nadzieję na osiągnięcie szybkiego porozumienia. Dwugodzinna rozmowa jednak zakończyła się fiaskiem. Amerykański wysłannik postanowił przedłużyć swoją wizytę w Tel Awiwie i ponownie spotkać się z premierem Netanjahu w czwartek rano.

bESMBjpj

Wczoraj, izraelski premier zapowiedział, że zgodzi się jedynie na tymczasowe wstrzymanie budowy osiedli, gdyż zadaniem państwa jest zapewnienie osadnikom _ normalnego życia _. Władze Autonomii Palestyńskiej powtórzyły natomiast, że nie zgodzą się na żaden kompromis, co oznacza, że nie dojdzie do wznowienia rozmów pokojowych.

Jeszcze dziś, amerykański wysłannik będzie przekonywał prezydenta Mahmuda Abbasa do wzięcia udziału w trójstronnym spotkaniu w Nowym Jorku. Mieliby w nim uczestniczyć także prezydent Barack Obama i premier Benjamin Netanajhu. Amerykanie liczą, że podczas szczytu dojdzie do przełomu.

bESMBjpK
KOMENTARZE
(0)