Notowania

usa. mccain
19.03.2008 13:19

USA: McCain wygrywa z Clinton i Obamą

W wyścigu do Białego Domu demokratyczni kandydaci przegrywają z Johnem McCainem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Zmniejsza się przewaga Baracka Obamy nad Hillary Clinton w rywalizacji o nominację prezydencką wśród Demokratów. Oboje demokratyczni kandydaci przegrywają w wyścigu prezydenckim w USA z Republikaninem Johnem McCainem - wynika z opublikowanego w środę sondażu Reuters/Zogby.

Badanie wykazało, że przewaga Obamy nad byłą Pierwszą Damą wynosi 47 proc. do 44 proc., co może się mieścić w granicy błędu statystycznego. Jeszcze w lutym czarnoskóry senator z Illinois miał 14 punktów proc. przewagi.

Obamie zaszkodziła m.in. komentowana ostatnio przez media bliska znajomość z czarnoskórym pastorem Jeremiah Wrightem, który w swoich wystąpieniach głosi ideologię murzyńskiego separatyzmu i w ostrych słowach oskarża Amerykę, że jest krajem rasistowskim, zbudowanym na niewolnictwie i ucisku czarnych.

Równocześnie rywalka Obamy, senator Clinton przedstawia go jako nieprzygotowanego do objęcia najwyższego urzędu w państwie i niezdolnego do kierowania siłami zbrojnymi; prezydent USA jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. **

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ McCain: Wyrzucić Rosję z G-8 ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;usunac;rosje;z;g-8,143,0,326031.html )**
* [ McCain prowadzi kampanię w Iraku ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;prowadzi;kampanie;w;iraku,103,0,329319.html )

W hipotetycznym starciu McCain-Obama, republikański senator z Arizony może liczyć na 46 proc. głosów wobec 40 proc. Jeszcze w zeszłym miesiącu badanie Reuters/Zogby wskazywało na 7-punktową przewagę Obamy.

W rywalizacji z panią Clinton Republikanin może otrzymać 48 proc. poparcia wobec 40 proc. dla byłej First Lady. W lutym jego przewaga wynosiła 50 proc. do 38 proc.

Tagi: usa. mccain, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz