Notowania

usa
26.02.2008 16:42

USA: Rośnie przewaga Obamy

Najnowszy sondaż potwierdza, że Barack Obama zwiększa przewagę w wyścigu do Białego Domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Najnowszy sondaż, przeprowadzony przez _ New York Timesa _ i telewizję CBC News, potwierdził, że Barack Obama zyskuje coraz większą przewagę nad Hillary Clinton w wyścigu do nominacji prezydenckiej w Partii Demokratycznej.

Czarnoskórego senatora z Illinois popiera teraz 54 procent demokratycznych wyborców, podczas gdy byłą Pierwsza Damę - 38 procent. Jest to nawet większa przewaga niż ta, którą zarejestrował ogłoszony w poniedziałek sondaż Instytutu Gallupa i telewizji CNN, według którego na Obamę chce głosować 51 procent Demokratów, a na Clinton - 39 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

Istnieje jednak ogromna dysproporcja pod względem płci w poparciu obojga. Obamę popiera aż 67 procent mężczyzn, natomiast 28 procent opowiada się za Clinton. Kobiety tymczasem są podzielone w swoich sympatiach mniej więcej równo: 45 procent chce głosować na Obamę, a 46 procent na Clinton.

Według najnowszego sondażu Obama ma także większe szanse niż była First Lady na pokonanie w wyborach prezydenckich przyszłego (choć jeszcze nie oficjalnego) republikańskiego kandydata, senatora Johna McCaina.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz