Notowania

afganistan
19.02.2010 12:29

USA wyceniają ofiary pomyłek w Afganistanie

Siły amerykańskie mają system odszkodowań, stosowany w przypadku cywilnych ofiar walk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

Siły amerykańskie, walczące z talibami w prowincji Helmand na południu Afganistanu, mają system odszkodowań, stosowany w przypadku cywilnych ofiar walk, a także szkód materialnych - pisze agencja Associated Press.

Dowódcy wojskowi mówią, że odszkodowania finansowe w tak biednym Afganistanie mają choć trochę złagodzić cierpienia i demonstrować dobre intencje - odnotowuje AP i podaje konkrety: za śmierć dziecka lub dorosłego płaci się od 1,5 tys. do 2,5 tys. dolarów, utrata kończyny jest _ warta _ od 500 do 2,5 tys. dolarów, odszkodowanie za uszkodzony lub zniszczony pojazd wynosi od 500 do 2,5 tys. dolarów, szkody na polach uprawnych rekompensuje się sumą od 50 do 250 dolarów.

AP pisze również, powołując się na żołnierzy, że wojsko płaci wieśniakom w lokalnej walucie za informacje o podłożonych przy drogach bombach, a także za informacje o ruchach talibów.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Znów pomyłka NATO w Afganistanie, siedmiu zabitych ]( http://news.money.pl/artykul/znow;pomylka;nato;w;afganistanie;siedmiu;zabitych,243,0,589043.html )
    * [ Afganistan: Rakiety koalicji zabiły 12 cywilów ]( http://news.money.pl/artykul/afganistan;rakiety;koalicji;zabily;12;cywilow,189,0,587453.html )
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz