Notowania

zbigniew chlebowski
24.07.2008 13:13

Ustawa medialna - spotkanie ostatniej szansy

Szef klubu PO zaproponował liderowi SLD spotkanie ws. prezydenckiego weta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu POZbigniew Chlebowskizaproponował liderowi SLDGrzegorzowi Napieralskiemu_ spotkanie ostatniej szansy _ w sprawie głosowania nad wetem do ustawy medialnej - podał serwis internetowy TVP Info.

Szef Klubu PO miał złożyć propozycję liderowi Sojuszu wczoraj rano w sejmowych kuluarach. Tematem krótkiej rozmowy była próba ustalenia, kto odpowiada za fiasko negocjacji obu partii w sprawie ustawy medialnej.

Przez ostatnie kilka dni PO zabiegała o to, by posłowie Lewicy zagłosowali za odrzuceniem weta prezydenta. Lewica zdecydowała jednak, że wstrzyma się od głosu. W praktyce oznacza to, że Sejm nie zdoła odrzucić weta.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ SLD: Ustawa medialna to bubel ]( http://news.money.pl/artykul/sld;ustawa;medialna;to;bubel,103,0,354919.html )
* [ SLD negocjuje z PO ws. ustawy medialnej ]( http://news.money.pl/artykul/sld;negocjuje;z;po;ws;ustawy;medialnej,202,0,355530.html )
* [ Sejm zajmie się wetem po wakacjach? ]( http://news.money.pl/artykul/sejm;zajmie;sie;wetem;po;wakacjach,102,0,355686.html )

Chlebowski i Napieralski umówili się na jeszcze jedną rozmowę przed zaplanowanym na piątek głosowaniem. Z informacji _ Rzeczpospolitej _ wynika, że szef SLD jest skłonny negocjować, jeśli głosowanie będzie przełożone na wrzesień.

Tymczasem SdPl zapowiedziała, że jest przeciw wetu.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz