Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W marcu spadło poparcie dla rządu

0
Podziel się

Do zwolenników rządu zaliczyło się 36 proc. Polaków, 26 proc. to
przeciwnicy gabinetu.

W marcu spadło poparcie dla rządu
(kprm.gov.pl)
bDnDguBh

W marcu do zwolenników rządu zaliczyło się 36 proc. Polaków, 26 proc. to przeciwnicy gabinetu. Z pracy premieraDonalda Tuskazadowolonych jest 44 proc. badanych, szefa rządu krytykuje 39 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Obojętność wobec rządu zadeklarowało 33 proc. ankietowanych; zdania na temat stosunku do Rady Ministrów nie wyraziło 5 proc. ankietowanych.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem *poparcie dla rządu spadło o 2 punkty procentowe *(38 proc. w lutym); zmniejszyła się także liczba przeciwników o 3 punkty procentowe (29 proc.). Odsetek osób obojętnych wobec Rady Ministrów w lutym wyniósł 29 proc.

bDnDguBj

Badanie przeprowadzono w dniach 4-10 marca 2010 roku na liczącej 995 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Na pytanie o ocenę pracy Rady Ministrów 41 proc. respondentów odpowiedziało, że rząd pracuje dobrze, 45 proc. uznało, że źle, a 14 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

W lutym liczba osób dobrze oceniających działania rządu była wyższa o 2 punkty procentowe (43 proc.); odsetek osób krytycznie odnoszących się do pracy Rady Ministrów był niższy o 1 punkt procentowy (44 proc.). Również o jeden punkt procentowy w marcu wzrosła liczba Polaków niezdecydowanych.

Z kolei akceptacja dla premiera w porównaniu z ubiegłym miesiącem zmniejszyła się o 3 punkty procentowe (47 proc. w lutym); odsetek osób niezadowolonych z szefa rządu jest taki sam jak w lutym - 39 proc. Liczba osób niezdecydowanych zwiększyła się o 3 punkty procentowe (z 14 proc. w lutym do 17 proc. w marcu).

34 proc. badanych uważa, że polityka obecnej ekipy rządzącej stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej; w lutym takiego zdania było 39 proc.

bDnDguBp

Natomiast sceptyczny stosunek do możliwości poprawy sytuacji gospodarczej w kraju ma 53 proc. Polaków (wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu z lutym). W kwestii tej nie wypowiedziało się 13 proc., o jeden punkt procentowy więcej niż w lutym.
* Jest miejsce i czas - będzie debata Sikorski-Komorowski
* Duże miasta mają dość polityków - najbardziej PiS-u
* Przybywa optymistów, kryzys już nie straszy?
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bDnDguBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)