Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msz
21.10.2008 07:05

W MSZ nikt nie nadzoruje dotacji

Jak wykazała kontrola, w ubiegłym roku resort rozdał ponad 31 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Kancelaria premiera skontrolowała Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zarzuca resortowiRadosława Sikorskiego(na zdjęciu) bagatelizowanie informacji o nieprawidłowościach i brak kontroli dotacji.

Kontrolerzy ustalili, że resort nie sprawdzał, co się działo z wydawanymi przez niego pieniędzmi. W ubiegłym roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozdało ponad 31 milionów złotych na 151 dotacji. Tylko w dwóch przypadkach sprawdzono, czy pieniądze wydano właściwie i zgodnie z prawem. KPRM zarzuca też resortowi brak reakcji na nieprawidłowości finansowe. Z kolei przez brak kontroli w ambasadzie w Zagrzebiu pracowała kobieta z kryminalną przeszłością.

Wcześniej ministerstwo sprawdzała Najwyższa Izba Kontroli, która zaleciła stworzenie wewnętrznego biura kontroli w resorcie. Miało ono powstać najpóźniej do czerwca tego roku. Jednak Radosław Sikorski, szef MSZ, stworzył specjalne Biuro Kontroli i Audytu dopiero miesiąc temu, właśnie po kontroli z Kancelarii Premiera.

Nowe biuro wykonuje już pierwsze zadanie: sprawdza, jak Zarząd Obsługi MSZ kupił meble do recepcji resortu. Warunki przetargu na mahoniowe meble za blisko 50 tysięcy złotych spełniała tylko galeria sztuki z Łodzi. W tej sprawie interweniowała już ministerJulia Pitera, która poprosiła o wyjaśnienia Urząd Zamówień Publicznych.

CZY RADOSŁAW SIKORSKI STRACI STANOWISKO?
PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: msz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz