Notowania

pakistan
23.10.2009 09:42

W Pakistanie dwa zamachy terrorystyczne

Są zabici i ranni. Pierwszy wybuch miał miejsce w mieście Kamra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Są zabici i ranni. Pierwszy wybuch miał miejsce w mieście Kamra, oddalonym 65 kilometrów od stolicy kraju, Islamabadu. *

Celem talibańskiego zamachowca-samobójcy był Pakistański Kompleks Aeronautyczny. Terrorysta wysadził się w powietrze przed bramą wjazdową do ośrodka, zabijając co najmniej siedem osób. Dwie ofiary to pracownicy pakistańskich sił lotniczych, reszta to cywile.

Potężna eksplozja wstrząsnęła także miastem Peszawar na północnym zachodzie kraju. Do ataku doszło przed jedną z restauracji. Bliższe informacje na temat ataku nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że rannych zostało tam co najmniej dziesięć osób.

W ostatnim czasie dochodzi do coraz częstszych i brutalniejszych starć ekstremistów islamskich z pakistańskimi siłami rządowymi. Tylko w październiku w walkach i zamach terrorystycznych na terenie Pakistanu zginęło prawie 200 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Wojsko zajęło twierdzę talibów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;wojsko;zajelo;twierdze;talibow,175,0,548271.html )
* [ Kolejny, krwawy zamach w dolinie SWAT ]( http://news.money.pl/artykul/kolejny;krwawy;zamach;w;dolinie;swat,58,0,545338.html )
Tagi: pakistan, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz