Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Platformie walka o drugie miejsce po Tusku

0
Podziel się:

Wpływy Grzegorza Schetyny słabną - przez rozmowy z Sobiesiakiem.

W Platformie walka o drugie miejsce po Tusku
(PAP/Tomasz Gzell)

*Wpływy Grzegorza Schetyny, zajmującego drugie miejsce w Platformie, słabną przez rozmowy z Sobiesiakiem. *

Chodzi o spotkania Schetyny z Ryszardem Sobiesiakiem - biznesmenem, który u polityków Platformy zabiegał o korzystne dla branży hazardowej rozwiązania ustawowe.Zachwiały one jego pozycją pisze dziennik _ Polska _.

Gazeta zastrzega, że politycy PO oficjalnie na temat ujawnionej rozmowy byłego wicepremiera i biznesmena z branży hazardowej wypowiadać się nie chcą. Jak pisze dziennik, nadal jest on przecież sekretarzem generalnym Platformy i ma ogromy wpływ na lokalne struktury ugrupowania. Z drugiej jednak strony czują, że silna ręka, jaką do tej pory trzymał partię, znacznie osłabła.

Głównymi konkurentami Schetyny w klubie PO są Sławomir Nowak, który dla młodych działaczy Platformy jest nadzieją na zmianę układu sił w partii, i Jarosław Gowin oraz Bronisław Komorowski.

Jak tłumaczy jeden z liderów Platformy, marszałek Sejmu swoją pozycję buduje lojalnością wobec Donalda Tuska i jest politykiem o wysokim zaufaniu społecznym. - _ Z takim kapitałem może zostać premierem, a nawet wystartować w wyborach prezydenckich, jeśli sondaże nie będą korzystne dla Tuska _ - stwierdza rozmówca dziennika _ Polska _.

ZOBACZ TAKŻE:

KOMENTARZE
(0)