Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
30.05.2008 13:41

"W Polsce utrwalił się obyczaj bicia"

Rząd rozważa wprowadzenie zakazu kar cielesnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PremierDonald Tuskuważa, że trzeba naprawić system ochrony dzieci przed przemocą.

Przede wszystkim jednak trzeba zmienić mentalność Polaków, gdyż statystyki wskazują, że w Polsce częściej niż w innych krajach dochodzi do aktów przemocy wobec najmłodszych.

POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA:

Premier omówił problem przemocy wobec dzieci podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych i szefami odpowiednich resortów. Po spotkaniu Tusk powiedział, że trzeba przemyśleć sprawę wprowadzenia zakazu stosowania kar cielesnych. Zakaz taki musiałby być jednak precyzjnie sformułowany.

Za 2 tygodnie odbędzie się kolejne spotkanie. Do tego czasu organizacje pozarządowe przedstawią rekomendacje dalszych działań i opinie na temat zakazu kar cielesnych.

Premier podkreślił, że ewentualny zakaz miałby przede wszystkim uświadomić, iż bicie nie jest dobrą metodą wychowawczą. _ - Nie chodzi o to, żeby wsadzać do więzienia rodziców, którzy dadzą dziecku klapsa _ - powiedział Donald Tusk.

*POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA: *

Zdaniem premiera trzeba skupić się na edukacji i działaniach prawnych, aby wszystkie odpowiednie instytucje miały jasny model postępowania w przypadkach przemocy wobec dzieci.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz