Notowania

farfał
14.04.2009 17:43

W TVP bez zmian - Farfał nadal rządzi

Radzie nadzorczej zabrakło jednego głosu do jego zawieszenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Piotr Farfał pozostaje na swoim stanowisku p.o. prezesa TVP - radzie nadzorczej zabrało jednego głosu do jego zawieszenia. Za zgłoszonym przez PiS-owską część rady wnioskiem głosowało czterech spośród ośmiu członków rady.

To jednak nie koniec walki z Farfałem. Krzysztof Czabański zapowiedział, że w tej sytuacji będzie wnioskował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej, które miałoby być poświęcone już tylko sprawom personalnym.

_ - Ponowię na nim wnioski o zawieszenie p.o. prezesa Piotra Farfała i przywrócenie trzech zawieszonych prezesów _ - powiedział Czabański.

Dodał, że ponowi też wniosek o odwołanie szefa rady nadzorczej Łukasza Moczydłowskiego.

W przegranym głosowaniu Krzysztofa Czabańskiego poparli: Janina Goss i Bogusław Szwedo, czwarty głos należał do Tomasza Rudomino (w radzie nadzorczej z rekomendacji Samoobrony). Czterech pozostałych członków rady nadzorczej: Ireneusz Fryszkowski, Łukasz Moczydłowski, Szymon Czynsz (rekomendowani przez LPR) oraz Piotr Wawrzeński (rekomendowany przez Samoobronę) głosowali przeciw.

Tak samo głosy rozłożyły się przy wniosku o przywrócenie zawieszonych od grudnia trzech prezesów TVP: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Farfał pokieruje samodzielnie TVP ]( http://manager.money.pl/news/artykul/farfal;samodzielnie;pokieruje;tvp,240,0,435184.html )
Tagi: farfał, tvp, odwołanie, rada, nadzorcza, czabański, zarząd, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz