Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
14.07.2006 07:53

Wałęsa i Kwaśniewski byli lepsi od Kaczyńskiego

Za granicą najlepiej reprezentował nas Aleksander Kwaśniewski, najgorzej robi to Lech Kaczyński - uznali Polacy pytani w ankiecie o ocenę dotychczasowych prezydentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Społeczeństwo surowo ocenia obecnego prezydenta w porównaniu do jego poprzedników - pisze "Gazeta Wyborcza". W sześciu z siedmiu kategorii sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika, Lech Kaczyński był ostatni.

Najniżej badani oceniają go jako przedstawiciela Polski na arenie międzynarodowej. 79 procent ankietowanych uznało, że najlepiej _ Aż 37 procent uznało, że żaden z trzech prezydentów nie był uczciwy. To jedyna kategoria, w której Kaczyński nie był ostatni. _z tej roli wywiązywał się Aleksander Kwaśniewski. 11 procent odpowiedziało, że Lech Wałęsa, a tylko 5 wymieniło nazwisko obecnego prezydenta.

"Gazeta Wyborcza" komentuje, że badani docenili zapewne integrację z NATO i Unią Europejską za rządów Wałęsy i Kwaśniewskiego, a świeżo w pamięci mają wycofanie się prezydenta ze Szczytu Weimarskiego.

Lech Kaczyński zajął też ostatnie miejsce między innymi w takich kategoriach jak: sprawne podejmowanie decyzji, przejmowanie się problemami zwykłych ludzi czy współpraca z politykami o odmiennych poglądach.

Tagi: prezydent, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz