Notowania

eta
28.02.2010 10:38

We Francji aresztowano "szefa wojskowego" ETA

Zatrzymano także domniemanego sprawcę dwóch zamachów przypisywanych organizacji ETA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC/Flickr)

W Normandii aresztowano wojskowego szefa baskijskiej separatystycznej organizacji ETA Ibona Gogeascoecheę Arronategui - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Według ministerstwa chodzi _ o najwyżej uplasowaną osobę w hierarchii ETA _.

W czasie operacji prowadzonej wspólnie przez francuską policję i hiszpańską gwardię cywilną w miejscowości Cahan zatrzymano także dwie inne osoby. Jedna z nich jest domniemanym sprawcą dwóch zamachów przypisywanych organizacji ETA - Isaias Carrasco, socjalisty, zabitego w marcu 2008 roku przed wyborami parlamentarnymi i baskijskiego przedsiębiorcy Ignacio Mendizabala, zastrzelonego w grudniu 2008 roku.

Powstała pod koniec lat 50. XX w. ETA (Euskadi Ta Askatasuna - Kraj Basków i Wolność) walczy o utworzenie niepodległego państwa baskijskiego w rejonie północnej Hiszpanii i południowo-zachodniej Francji. Formacji tej, figurującej na amerykańskiej i unijnej liście organizacji terrorystycznych, przypisuje się odpowiedzialność za śmierć 828 osób w ciągu ponad 40 lat.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: eta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz