Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja zdrowia
10.07.2008 12:34

Wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia odwołany

O usunięcie Marka Balickiego z prezydium wnioskował klub Lewicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Balickiz SdPl-Nowa Lewica został w czwartek odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Na jego miejsce powołanoElżbietę Streker-Dembińską z Lewicy.

Wniosek o odwołanie Balickiego złożył klub Lewicy, argumentując, że nie ma swojego przedstawiciela w prezydium komisji. Jednak propozycja posła PiSTadeusza Cymańskiego, aby rozszerzyć prezydium o kolejnego członka, bez odwoływania Balickiego, została odrzucona.

Zdaniem Balickiego jego odwołanie jest decyzją polityczną, ponieważ stał się niewygodny jako poseł opozycji podczas prac nad projektami m.in. ustawą o ZOZ-ach w komisji i podkomisjach. Podkreślił, że SLD nie ma swoich przedstawicieli w prezydiach, nie tylko w Komisji Zdrowia, już od jakiegoś czasu, czyli od rozpadu koalicji Lewicy i Demokratów.

_ - Skoro odrzucacie możliwość rozszerzenia składu prezydium, nasuwa się pytanie jaki jest prawdziwy powód tego wniosku. Moje funkcjonowanie w pracach Komisji Zdrowia stało się niewygodne dla Platformy Obywatelskiej, stąd jej sojusz z SLD w tej sprawie _ - powiedział Balicki przed głosowaniem.

Posłowie PiS uważają, że Marek Balicki z racji swojej wiedzy merytorycznej wiele wnosił do prac komisji.

| Na początku obecnej kadencji Sejmu posłowie SLD, SdPl i Partii Demokratycznej-demokraci.pl byli we wspólnym klubie Lewicy i Demokratów. Po zerwaniu przez SLD koalicji LiD, posłowie Sojuszu utworzyli klub Lewicy, SdPl - koło SdPl - Nowa Lewica, a PD - Demokratyczne Koło Parlamentarne. |
| --- |

Tagi: komisja zdrowia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz