Notowania

sondaż
15.10.2009 12:05

Większość Polaków negatywnie ocenia działalność rządu

Lepiej oceniamy samego Donalda Tuska jako premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Odsetek Polaków, którzy negatywnie oceniają działania rządu w październiku wynosi, podobnie jak we wrześniu, 65 proc. Pozytywne noty rządzącym wystawia 29 proc. badanych - wynika z październikowego badania TNS OBOP. *

W tym samym okresie ale rok wcześniej, ekipa rządząca miała znacznie lepsze notowania._ - Zestawiając najnowsze pomiary z danymi uzyskanymi w analogicznym okresie w roku 2008 można zauważyć spadek poparcia dla rządu o 6 pkt proc. przy jednoczesnym wzroście o 8 pkt proc. niezadowolenia z jego pracy _ - napisano w raporcie.

Z badania wynika, że Polacy są podzieleni, jeśli chodzi o ocenę Donalda Tuska jako premiera - 47 proc. badanych uważa, że szef rządu dobrze wypełnia obowiązki premiera, a 45 proc. jest przeciwnego zdania. 8 proc. respondentów nie ma opinii na ten temat.

W porównaniu z poprzednim miesiącem notowania premiera poprawiły się - dobre noty wzrosły o 5 pkt proc., natomiast złe oceny zmalały o 5 pkt proc.

_ - Większość badanych (67 proc.) jest zdania, że Lech Kaczyński źle wypełnia obowiązki prezydenta. Zadowolenie z pracy głowy państwa wyraża co czwarty respondent (25 proc.). 8 proc. ankietowanych nie ma stanowiska w tej sprawie _ - podaje raport.

We wrześniowym badaniu, pozytywną ocenę prezydentowi wystawiło 25 proc. badanych, zaś negatywną 67 proc.

Sondaż zrealizowano w dniach 1-4 października 2009 r. na reprezentatywnej, losowej 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

* [ Źle oceniamy prezydenta, jeszcze gorzej Sejm ]( http://news.money.pl/artykul/zle;oceniamy;prezydenta;jeszcze;gorzej;sejm,135,0,545415.html )
* [ PO traci poparcie, a PiS zaciera ręce i zyskuje ]( http://news.money.pl/artykul/po;traci;poparcie;a;pis;zaciera;rece;i;zyskuje,122,0,543354.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz