Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Większość Polaków negatywnie ocenia działalność rządu

0
Podziel się

Lepiej oceniamy samego Donalda Tuska jako premiera.

Większość Polaków negatywnie ocenia działalność rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDUqBWOd

Odsetek Polaków, którzy negatywnie oceniają działania rządu w październiku wynosi, podobnie jak we wrześniu, 65 proc. Pozytywne noty rządzącym wystawia 29 proc. badanych - wynika z październikowego badania TNS OBOP.

W tym samym okresie ale rok wcześniej, ekipa rządząca miała znacznie lepsze notowania._ - Zestawiając najnowsze pomiary z danymi uzyskanymi w analogicznym okresie w roku 2008 można zauważyć spadek poparcia dla rządu o 6 pkt proc. przy jednoczesnym wzroście o 8 pkt proc. niezadowolenia z jego pracy _ - napisano w raporcie.

Z badania wynika, że Polacy są podzieleni, jeśli chodzi o ocenę Donalda Tuska jako premiera - 47 proc. badanych uważa, że szef rządu dobrze wypełnia obowiązki premiera, a 45 proc. jest przeciwnego zdania. 8 proc. respondentów nie ma opinii na ten temat.

bDUqBWOf

W porównaniu z poprzednim miesiącem notowania premiera poprawiły się - dobre noty wzrosły o 5 pkt proc., natomiast złe oceny zmalały o 5 pkt proc.

_ - Większość badanych (67 proc.) jest zdania, że Lech Kaczyński źle wypełnia obowiązki prezydenta. Zadowolenie z pracy głowy państwa wyraża co czwarty respondent (25 proc.). 8 proc. ankietowanych nie ma stanowiska w tej sprawie _ - podaje raport.

We wrześniowym badaniu, pozytywną ocenę prezydentowi wystawiło 25 proc. badanych, zaś negatywną 67 proc.

Sondaż zrealizowano w dniach 1-4 października 2009 r. na reprezentatywnej, losowej 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

bDUqBWOl
bDUqBWOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)