Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wilno, Watykan, Bruksela - dokąd pojedzie Tusk?

0
Podziel się:

Premier w pierwszą zagraniczną wizytę pojedzie najprawdopodobniej do Wilna. W dalszej kolejności Donald Tusk uda się do Watykanu i Brukseli.

Wilno, Watykan, Bruksela - dokąd pojedzie Tusk?
(PAP/Radek Pietruszka)

*"Dziennik" dowiedział się, że premier w pierwszą zagraniczną wizytę pojedzie najprawdopodobniej do Wilna. Gazeta pisze także, że w dalszej kolejności Donald Tusk uda się do Watykanu i Brukseli. Tusk planuje wyruszyć za granicę na początku grudnia, tuż po wygłoszeniu expose. * Gazeta powołuje się na szefa gabinetu politycznego premiera, Sławomira Nowaka, oraz na Władysława Bartoszewskiego, który od najbliższej środy ma doradzać Donaldowi Tuskowi w polityce zagranicznej.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż: Polacy wierzą w rządu Tuska"Dziennik" przypomina też, że premier Litwy jako jeden z pierwszych złożył Tuskowi gratulacje po desygnowaniu na premiera.

Gazeta podkreśla również dobre relacje Donalda Tuska z prezydentem tego kraju, Valdasem Adamkusem.

Władysław Bartoszewski mówi "Dziennikowi", że wolałby, aby przyszły premier udał się z pierwszą wizytą do Watykanu. Przypomina, że tak samo zrobił Tadeusz Mazowiecki. Bartoszewski mówi też, że doradzi premierowi, by odwiedził także Niemcy i Izrael.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)