Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.10.2009 12:45

Wkrótce do Polski trafią bojowe Patrioty

- W najbliższym czasie będzie u nas rotacyjnie stacjonować bateria rakiet - poinformował wiceminister obrony Stanisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

W najbliższym czasie w Polsce będzie rotacyjnie stacjonować bateria rakiet Patriot - poinformował wiceminister obrony Stanisław Komorowski. *(na zdjęciu z lewej) *Rozmawiał on z asystentem sekretarza obrony USA Aleksandrem Vershbowem. * *

Komorowski dodał, że będzie możliwe włączenie tej baterii w polski system obrony. Poinformował, że Vershbow przedstawił mu bardziej szczegółową informację na temat europejskiej częścinowego amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

Wiceminister zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna runda rozmów na temat statusu amerykańskich żołnierzy w Polsce. W przyszłym tygodniu do Polski przylatuje wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

Aleksander **Vershbow zadeklarował, że Stany Zjednoczone są bardzo zainteresowane tym, aby w Polsce stacjonowały antyrakiety SM-3. Według ostatnich zapowiedzi administracji amerykańskiej, w Europie miałyby stacjonować właśnie tego typu rakiety krótkiego i średniego zasięgu, a nie jak planowała administracja Busha pociski przechwytujące dalekiego zasięgu.

| Nowe propozycje USA dotyczące obrony balistycznej |
| --- |
| Administracja USA proponuje nowy system obrony balistycznej na mobilnych platformach. Dwie z nich mogłyby stacjonować w naszym kraju. Stany Zjednoczone chcą oprzeć nową tarczę antyrakietową na systemie rakiet SM3. Amerykanie przekonują, że taki system będzie dawał ochronę zarówno USA, jak i krajom europejskim wchodzącym w skład NATO. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz