Notowania

bogdan klich
18.02.2008 12:46

Władze RP pożegnały lotników

Salwy honorowe zakończyły symboliczną uroczystość żałobną ofiar katastrofy CASY.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP. Jerzy Undro)

*Salwy honorowe i _ Marsz Lotników _ zakończyły k uroczystość żałobną w Świdwinie. Przelot czterech samolotów SU 22 nad konduktem odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. *

Trumny, w asyście posterunków honorowych, zostaną przeniesione do samochodów i samolotów. Przewiezione będą do miejsc indywidualnych pochówków lotników. Jeszcze dziś odbędzie się pogrzeb m.in. gen. Andrzeja Andrzejewskiego.

*ZOBACZ TAKŻE: *

W uroczystościach w Świdwinie wzięli udział m.in.: prezydentLech Kaczyński, premierDonald Tuski szef MONBogdan Klich.

- _ Wiedzcie o tym, że Ci którzy tragicznie zginęli, ciągle są jednak z nami i z wami. Są, jak na lotników przystało, gdzieś w przestworzach, po to żeby dalej czuwać nad wami, czuwać nad bezpieczeństwem Rzeczypospolitej _ - powiedział premier Tusk.

Lech Kaczyński powiedział, że śmierć dwudziestu oficerów, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA to wielkie nieszczęście i olbrzymia strata dla Polski.

Prezydent podkreślił, że oficerowie, którzy zginęli stanowili kwiat naszej armii. Przekazał też wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin ofiar katastrofy.

| Samolot CASA C-295 rozbił się 23 stycznia w czasie podchodzenia do lądowania w okolicach Mirosławca. Na jego pokładzie znajdowało się 20 osób: 16 wysokich rangą oficerów wojska i 4 członków załogi. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny katastrofy. |
| --- |

Tagi: bogdan klich, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz