Notowania

włochy
13.04.2008 08:45

Włochy: Berlusconi - reaktywacja?

Przedterminowe wybory rozstrzygną czy jeden z najbogatszych Włochów po raz czwarty zostanie premierem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

We Włoszech rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze będą czynne dziś od godziny 8 do 22 i jutro od 7 do 15.

Przedterminowe wybory do parlamentu rozpisano po upadku centrolewicowego rządu Romano Prodiego.

Głównymi siłami, które zmierzą się w tym głosowaniu to centroprawicowa partia _ Lud Wolności _ Silvio Berlusconiego oraz centrolewicowa Partia Demokratyczna Waltera Veltroniego. W sumie w wyborach do Izby Deputowanych i Senatu startuje 16 partii i bloków.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Włoska prawica traci przewagę w sondażach ]( http://news.money.pl/artykul/wloska;prawica;traci;przewage;w;sondazach,231,0,330471.html )
* [ Włochy: Romano Prodi rezygnuje z polityki ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;romano;prodi;rezygnuje;z;polityki,81,0,327249.html )

Do udziału w wyborach do Izby Deputowanych uprawnionych jest 47 milionów trzysta tysięcy osób, do Senatu o cztery miliony mniej, ponieważ głosują tylko osoby, które ukończyły 25 lat. Wiekiem różnią się również kandydaci. Dolną granicą dla deputowanych jest 25 lat, dla senatorów już 40. O jedno miejsce w przyszłym parlamencie ubiega się blisko dziesięciu kandydatów.

Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz