Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wojewoda mazowiecki do odwołania

Wojewoda mazowiecki do odwołania

Minister spraw wewnętrznych zwrócił się do premiera o odwołanie wojewody mazowieckiego.

Według mediów Wojciech Dąbrowski zataił informację o tym, że policja zabrała mu prawo jazdy i wnioskował do urzędu o wydanie mu wtórnika dokumentu. Wojewoda zaprzecza.

Wicepremier Ludwik Dorn zapowiedział, że w tej sprawie przeprowadzone będzie dochodzenie. Minister uznał, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa. Podkreślił, że nie przesadza o winie wojewody, jednak nie może dalej pełnić swojej funkcji.Minister Dorn podkreslił, że wojewoda - obejmując stanowisko - nie poinformował o swoich kłopotach z prawem jazdy.

Tygodnik Wprost napisał, że w 1996 roku policja zabrała Wojciechowi Dąbrowskiemu dokument na ponad rok za przekroczenie liczby dozwolonych punktów karnych. Wojewoda twierdzi jednak, że o tym, iż cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów dowiedział się dopiero w 2004 roku, gdy wystąpił o wtórnik prawa jazdy. "Żyłem od 1996 do 2004 roku w świadomości, że prawo jazdy posiadam" - podkreślał na porannej konferencji.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Vagabond
83.6.209.* 2007-02-01 18:31
Nie nadawał się na ciecia, to został kierownikiem osiedla.
2007-02-01 17:28 Bywalec forum
Panie Dąbrowski, tak bardzo zajął się Pan Hanką , że zapomniał o swoich przekrętach. Pewnie to nie jest semantyczne nadużycie ale pomroczność jasna. Żegnaj Wojtku, mam nadzieje że odprawy przeznaczysz na ŚWIĄTYNIE OPATRZNOŚCI BOżEJ lub na akcje PAJACYK
jeszcze jedna karolcia
157.25.157.* 2007-02-01 16:54
Owszem ma sporo za uszami, ale należy do pis. Ludziom z pis przecież więcej wolno, bo robią to dla dobra Polski.
Zobacz więcej komentarzy (8)