Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na krzesła i samoloty: Reaktywacja?

0
Podziel się:

Prezydent wybiera się na zaplanowany na 11 grudnia szczyt Unii
Europejskiej.

Wojna na krzesła i samoloty: Reaktywacja?
(PAP/Leszek Szymański)
bEUgJWjV

_ - PrezydentLech Kaczyńskizamierza uczestniczyć w kolejnym planowanym na 11 grudnia szczycie Unii Europejskiej _- poinformował szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki.

_ - Pan prezydent wybiera się na grudniowy szczyt i ma zamiar uczestniczyć w najważniejszych zebraniach międzynarodowych, w których istotne dla Polski sprawy będą decydowane. Zatem wybiera się na grudniowy szczyt i ma zamiar uczestniczyć tak jak czynił to dotychczas _ - powiedział Kownacki w TVP Info.

Pytany czy prezydent i premierDonald Tuskpolecą na grudniowy szczyt razem, Kownacki odparł: _ Zobaczymy _. _ Mam nadzieję, że pan premier wyciągnie w końcu jakąś naukę z tej lekcji wrześniowej i obecnej, i zmieni swoje postępowanie _.

bEUgJWjX

ZOBACZ TAKŻE:

| WOJNA O SZCZYT. WOJNA NA SZCZYCIE |
| --- |
| Rząd nie chciał się zgodzić, by prezydent reprezentował Polskę na zakończonym w czwartek szczycie UE w Brukseli. Przed unijnym spotkaniem premier informował dziennikarzy, że w składzie polskiej delegacji jest on, minister spraw zagranicznychRadosław Sikorski i minister finansów Jacek Rostowski; mówił, że _ nie potrzebuje _ prezydenta, a szczyt będzie się zajmował sprawami leżącymi w gestii rządu. Kancelaria Premiera nie użyczyła prezydentowi samolotu. Ostatecznie Lech Kaczyński udał się do Brukseli wyczarterowanym samolotem. Prezydent podkreślał, że jako głowa państwa jest uprawniony do uczestniczenia w unijnych szczytach, a premier nie może ograniczać jego uprawnień. |

bEUgJWky
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)