Notowania

garnizon
26.03.2010 10:03

Wojsko wyprowadza się z dużych miast

Klich: Przeprowadzka garnizonów do mniejszych miejscowości przyniesie oszczędności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Wojsko rozpoczyna _ wielką przeprowadzkę _ z dużych miast do garnizonów położonych bliżej poligonów. Kierownictwo MON planuje w ciągu najbliższych lat opuścić kompleksy wojskowe w takich miastach jak Szczecin, Elbląg czy Kraków.
_ _

Przeprowadzka już rozpoczęła się w województwie zachodniopomorskim. Część żołnierzy z 12. Brygady Zmechanizowanej, którzy obecnie stacjonują w koszarach w Stargardzie Szczecińskim oraz w samym Szczecinie, dostanie propozycję przeprowadzki w pobliże poligonu drawskiego.

_ - To są decyzje dobre ekonomicznie _ - przekonuje ministerBogdan Klich.

*POSŁUCHAJ SZEFA MON: *

Około tysiąca mundurowych zasili 2. Brygadę Zmechanizowaną z Choszczna - tłumaczy minister Bogdan Klich. I dodaje - _ to gra o sumie dodatniej _.

*POSŁUCHAJ SZEFA MON: *


Szef MON poinformował, że podobny proces czeka żołnierzy z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga czy dowództwo 6. Brygady Desantowo-Szturmowej z Krakowa.

Budynki, które teraz zajmuje dowództwo, mieszczą się w centrum stolicy Małopolski. Dzięki _ przeprowadzce _ będzie można te atrakcyjne nieruchomości sprzedać, co zasili konto MON przeznaczone na modernizację armii.

Podobne plany są wobec Dowództwa Wojsk Lądowych, które mieści się aktualnie w Warszawie, na zabytkowej Cytadelii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: garnizon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz