Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrzodak tworzy nowa partię

0
Podziel się:

Byli posłowie Ligi Polskich Rodzin - Zygmunt Wrzodak i Marian Daszyk - chcą utworzyć nową partię polityczną. Liczą, że dołączy do nich kilka mniejszych, pokrewnych ideowo
ugrupowań.

Byli posłowie Ligi Polskich Rodzin - Zygmunt Wrzodak i Marian Daszyk - chcą utworzyć nową partię polityczną. Liczą, że dołączy do nich kilka mniejszych, pokrewnych ideowo ugrupowań.

W oświadczeniu inicjatorzy nowej partii napisali, że będzie to "podmiot służący do naprawy Rzeczpospolitej i przywrócenia godności oraz właściwej pozycji narodowi polskiemu".

Podczas pierwszego zebrania organizacyjnego, które odbyło się w sobotę w Warszawie, opracowano koncepcję statutu. W rozmowie z PAP Wrzodak nie chciał podać nazwy partii. Jak mówił, obawia się, że jeśli ujawni ją przed zarejestrowaniem ugrupowania, ubiegną go "ludzie Romana Giertycha i zarejestrują partię o tej samej nazwie".

Wrzodak zaznaczył, że mimo iż do rejestracji partii potrzebnych jest 1000 podpisów obywateli, ma nadzieję zebrać trzy razy więcej. Zapowiedział też, że za trzy tygodnie odbędą się wybory władz. Ogłoszona zostanie także pełna treść statutu. Do tego czasu w całej Polsce będą zbierane podpisy pod wnioskiem o rejestrację partii.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)