Notowania

wojsko
04.02.2009 08:59

Wycofamy żołnierzy z Czadu. Libanu i Wzgórz Golan

Priorytetem MON będą misje w Afganistanie i Kosowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

Szef MONBogdan Klichzapowiedział zakończenie misji wojska w Czadzie. Polscy żołnierze będą też wycofywani z misji na Wzgórzach Golan i w Libanie. Pozostaną zaś oni na - traktowanych jako priorytetowe - misjach NATO w Afganistanie i Kosowie.

W Radiu ZET Klich powiedział, że _ dziś pan prezydent zostanie poinformowany o wszystkich podjętych wczoraj decyzjach _.

Pytany, co będzie jeśliLech Kaczyńskinie zgodzi się na zakończenie misji wojska za granicą, szef MON odparł: _ Projekt postanowienia prezydenta w tej sprawie przygotowuje i aprobuje Rada Ministrów _.

Według Klicha, MON będzie teraz zamawiał np. mniej transporterów _ Rosomak _, rakietowych zestawów przeciwlotniczych _ Grom _ oraz przeciwpancernych - _ Spike _. _ - Modernizacja techniczna wojska będzie szła wolniej _ - przyznał minister.

Według Klicha, profesjonalizacja armii nie ucierpi na oszczędnościach. - _ Być może nawet przyspieszy się nam uzawodowienie armii z powodów finansowych; paradoksalnie oszczędności mogą się przysłużyć temu, że wcześniej będziemy wysyłać do domu żołnierzy w służbie zasadniczej _ - oświadczył szef MON.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Największe cięcia dotkną MON ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/najwieksze;ciecia;dotkna;mon,202,0,423114.html )
* [ Tragedia w Nangar Khel. Drugi dzień procesu ]( http://news.money.pl/artykul/tragedia;w;nangar;khel;drugi;dzien;procesu,142,0,424590.html )
Tagi: wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz