Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

"Z Polską możliwy prawdziwy przełom"

0
Podziel się

Kommiersant : Najważniejsze, że w Rosji znalazło się tak wielu ludzi współczujących.

"Z Polską możliwy prawdziwy przełom"
(PAP/EPA)
bDzGOIiJ

Dziennik _ Kommiersant _ ocenił, że *najważniejsze jest to, że w Rosji znalazło się tak wielu ludzi szczerze współczujących. *

_ - Wydarzenia ostatnich 10 dni mogą odegrać bardzo ważną rolę w relacjach polsko-rosyjskich. Reakcja obu stron na tragedię 10 kwietnia radykalnie zmieniła ich klimat _ - konstatuje rosyjska gazeta.

_ Kommiersant _ wyjaśnia, że _ polscy politycy nie obarczali winą Rosji, a Moskwa zrobiła wszystko, by dochodzenie w sprawie katastrofy było otwarte i by było prowadzone wspólnie z Polakami _.

bDzGOIiL

Według dziennika, najważniejsze jest to, że _ w Rosji znalazło się tak wielu ludzi szczerze współczujących i potrafiących znaleźć godne formy, by to współczucie wyrazić, a w Polsce znalazło się wielu ludzi, umiejących to ocenić _.

_ Jest to sytuacja, w której możliwy jest prawdziwy przełom _ - podkreśla _ Kommiersant _.

Gazeta argumentuje, że _ ci politycy w Polsce, którzy opowiadają się za pojednaniem z Rosją, otrzymali taką swobodę manewru, o jakiej tydzień temu mogli tylko marzyć _. _ Jeśli z naszej strony wystarczy woli politycznej, by przerwać zawstydzające gry z utajnianiem akt śledztwa w sprawie Katynia i innych zbrodni stalinowskich, może okazać się, iż katastrofa pod Smoleńskiem będzie miała istotne konsekwencje polityczne nie dla Polski, lecz dla Rosji _ - pisze _ Kommiersant _.

Dziennik zaznacza, że _ tej szansy nie można zaprzepaścić _.

bDzGOIiR
bDzGOIjm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)