Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
24.02.2007 08:06

Zakaźnie chorzy trafią przymusowo do szpitala

Chorzy na szczególnie niebezpieczne i zakaźne choroby, którzy nie chcą się leczyć, będą siłą doprowadzani do szpitali. Ministerstwo Zdrowia opracowało właśnie projekt nowej ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych - pisze "Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Chorzy na szczególnie niebezpieczne i zakaźne choroby, którzy nie chcą się leczyć, będą siłą doprowadzani do szpitali. Ministerstwo Zdrowia opracowało właśnie projekt nowej ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych - pisze "Dziennik". *
Zapisy powstały w porozumieniu z MSWiA oraz Ministerstwem Sprawiedliwości. Rząd chce karać wszystkich, którzy świadomie sprowadzają na innych ludzi niebezpieczeństwo groźnej choroby. Przymusowe leczenie oraz 5-tysięczne grzywny grożą zarówno tym, którzy nie chcą się leczyć, jak i rodzicom niechcącym poddać dzieci obowiązkowym szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym.
Co więcej - dodaje "Dziennik" - oberwie się nawet dyrektorom szpitali, w których dojdzie do tak zwanych szpitalnych zakażeń.

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz