Notowania

"Zakończcie kampanię przeciwko Steinbach"

Zdaniem władz Niemieckiego Związku Wypędzonych prowadzą ją polskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Niemiecki Związek Wypędzonych żąda zakończenia kampanii przeciwko Erice Steinbach, jaką, zdaniem jego władz, prowadzą polskie media. Oświadczenie tej treści wydali dwaj wiceprzewodniczący związku.

Christian Knauer i Albrecht Schlägel napisali w nim, że uważają za nieznośną i niczym nie uzasadnioną - jak to określili - masową psychozę wywołaną w Polsce przez media wobec osoby szefowej Związku Wypędzonych.

Skrytykowali równieżWładysława Bartoszewskiegoza porównanie Eriki Steinbach do negującego Holokaust biskupa Williamsona. Zdaniem przedstawicieli Związku Wypędzonych, były szef polskiej dyplomacji _ sam się zdyskwalifikował _ poprzez to porównanie oraz kampanię prowadzoną przeciwko Steinbach.

Wiceprzewodniczący związku wezwali krytyków Eriki Steinbach do przedstawienia konkretnych zarzutów przeciwko jej osobie, a polskich i niemieckich polityków do powrotu do rzeczowej dyskusji. Knauer i Schlägel zostali, obok Steinbach, nominowani, aby reprezentować Związek Wypędzonych we władzach fundacji, która ma upamiętniać powojenne wysiedlenia.

Tagi: niemiecki związek wypędzonych, władysław bartoszewski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz